23 Февруари, 2024
0.0275

СТРАОТНА НЕСРЕЌА СИНОЌА ВО КОЗЛЕ - загина младо момче возач на скутер

Објавено во: Македонија 06 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Страотна сообраќајна несреќа се случила синоча на улицата „Козле“ во Скопје, а во неа, неофицијално, загина возач на скутер.

Полицијата извршила увид на местото на несреќата, а голем дел од улицата е блокиран за сообраќај.

Неофицијално, во сообраќајната несреќа учествувале мотоциклистот и два автомобила. Според сѐ уште непотврдени информации, жртвата е тинејџер, момче на возраст од 15-16 години.

Медиуми јавуваат дека брзата помош веднаш интервенирала, но не успеале да го спасат момчето.

Засега нема повеќе детали од полицијата околу причините за несреќата и околностите во кои се случила.

Можеби ќе ве интересира

Груби: Избор на претседател со 2/3 мнозинство во Собрание, но и со Бадентер

Груби: Избор на претседател со 2/3 мнозинство во Собрание, но и со Бадентер

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Во претседателската трка влегуваат и Бујар Османи и Максим Димитриевски

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Во претседателската трка влегуваат и Бујар Османи и Максим Димитриевски

ТОШКОВСКИ: Mоја беше одлуката да прекинат гужвите пред пунктовите

ТОШКОВСКИ: Mоја беше одлуката да прекинат гужвите пред пунктовите

ОХРИЃАНКА „ОЛЕСНЕТА“ ЗА 5.000 ЕВРА: Лице ја измамило за работа во странство

ОХРИЃАНКА „ОЛЕСНЕТА“ ЗА 5.000 ЕВРА: Лице ја измамило за работа во странство

СЕ ЈАВИ СРПСКАТА ПОЛИЦИЈА: Тврдат дека не малтретирале мигранти на границата со Македонија

СЕ ЈАВИ СРПСКАТА ПОЛИЦИЈА: Тврдат дека не малтретирале мигранти на границата со Македонија

Таткото на Леонид Индов ќе бара кривична одговорност од лекарската комисија

Таткото на Леонид Индов ќе бара кривична одговорност од лекарската комисија

(ВИДЕО) ГАРДИЈАН: Српската полиција соблекла мигранти по долна облека и по студот ги „турнала“ во Македонија

(ВИДЕО) ГАРДИЈАН: Српската полиција соблекла мигранти по долна облека и по студот ги „турнала“ во Македонија

Милошоски ослободен и за „измама“ во случајот „Моќник“

Милошоски ослободен и за „измама“ во случајот „Моќник“

КАВАДАРЧАНКА Е УБИЕНА ВО ГЕРМАНИЈА: Сопругот ја избодел до смрт пред синот

КАВАДАРЧАНКА Е УБИЕНА ВО ГЕРМАНИЈА: Сопругот ја избодел до смрт пред синот