22 Септември, 2020
0.0215

Студени последните денови од годинава - во петок и сабота до -14

Објавено во: Македонија 27 Декември, 2016

Последните денoви од 2016 година ќе имаме студено време. 

Снежни врнежи ќе има, но тие ќе бидат прилично слаби. Истите ги очекуваме денеска во повисокиот дел од западниот регион, а навечер и во некои пониски места во западниот крај, но мешани со дожд. Слаб снег ќе провејува локално и во среда.

Веќе од четврток врнежите ќе престанат, за од четврток навечер и облачноста постепено да почне да се намалува. Петок и сабота ќе поминат во услови на претежно ведро време.  Се до четврток ќе дува умерен, локално и засилен северен ветер.

Температурата во среда ќе има максимална вредност помеѓу 0 и 4 степени, но со ветерот во комбинација субјективносто чувство ќе биде како да е пониска температурата за 3 до 4 степени. Во нередните денови температурата ќе биде пониска во однос на среда за околу 2 до 3 степени. Особено ќе биде студено наутро во петок и сабота, кога ќе имаме температури од - 14 и -12 степени. Во текот на денот ќе биде претежно сончево и температури од -5 до 5 степени.

Можеби ќе ве интересира

Јанушев се повлекува, а Мицкоски кажа дека има полн легитимитет за водење на партијата

Јанушев се повлекува, а Мицкоски кажа дека има полн легитимитет за водење на партијата

Љупчо Палевски кажа кој наредил да го претепаат

Љупчо Палевски кажа кој наредил да го претепаат

Ќе се прави постмортен тест за украдениот пациент од Струмица

Ќе се прави постмортен тест за украдениот пациент од Струмица

Одбиен е предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

Одбиен е предлогот на Мицкоски за вонреден конгрес

РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница

РОДНИНА НА ПОЧИНАТО БЕБЕ БУРНО РЕАГИРАЛ: Спречен нов инцидент во струмичката болница

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Украден мртовец во Струмица, а младо моче почина од коронавирусот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

Еве како изгледа пешачката зона покрај Вардар денес

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот

ЦРН БИЛАНС: Досега 700 граѓани починаа од коронавирусот