27 Мај, 2024
0.0286

СВЕДОШТВО ЗА ПОЖАРОТ ВО НЕГОТИНО: Чичко ми ја запали куќата на мајка ми додека таа беше внатре

Објавено во: Македонија 25 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

Пожар избувна пред неколку дена во семејна куќа и ги вознемири жителите на градот Неготино. Изгоре куќата на 60-годишната Виолета Донева.

Ќерката на Виолета, Благица Делкова во разговор со „Фокус“ раскажа како се случила несреќата. Таа обвини дека пожарот го подметнал нејзиниот чичко, кој и во минатото неколку пати се обидел да го запали нивниот дом.

„Чичко ми, човек познат на надлежните институции како алкохоличар и пироман, ја запали куќата на мајка ми додека таа беше внатре. Во едниот дел од куќата живее неговиот син, а во другиот живееше мајка ми. Чичко ми помина подолг период во Јавната здравствена институција Негорци поради тоа што и во минатото се обидуваше да ја запали куќата“, вели Благица.

Луѓето можат да донираат, а ќе помогне и општината. 

Можеби ќе ве интересира

БЕНДЕВСКА: Преговорите помеѓу ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ се во финална фаза

БЕНДЕВСКА: Преговорите помеѓу ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ се во финална фаза

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Силјановска Давкова вели дека Преспанскиот договор е реалност и ќе го почитува

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Силјановска Давкова вели дека Преспанскиот договор е реалност и ќе го почитува

ЗАКАЖАНО ЗА 30 ЈУНИ: Ќе има непосредни внатрепартиски избори за избор на претседател на СДСМ

ЗАКАЖАНО ЗА 30 ЈУНИ: Ќе има непосредни внатрепартиски избори за избор на претседател на СДСМ

ГОРАН КАЛОЃЕРА: Барам на мене и на мојата сопруга да ни се додели македонско државјанство

ГОРАН КАЛОЃЕРА: Барам на мене и на мојата сопруга да ни се додели македонско државјанство

УКРАИНА СРУШИ РЕКОРД: Дрон леташе до градот Орск длабоко во Русија

УКРАИНА СРУШИ РЕКОРД: Дрон леташе до градот Орск длабоко во Русија

„ТО ВИМА“: Стејт департментот на САД подготвил писмо со честитки за Силјановска Давкова, но тоа не било објавено

„ТО ВИМА“: Стејт департментот на САД подготвил писмо со честитки за Силјановска Давкова, но тоа не било објавено

СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА: Јас го почитував Преспанскиот договор и сега го почитувам

СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА: Јас го почитував Преспанскиот договор и сега го почитувам

ЌЕ СЕ ОДРЖИ КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА: Гаши дефинитивно предлог за собраниски спикер

ЌЕ СЕ ОДРЖИ КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА: Гаши дефинитивно предлог за собраниски спикер

ДЕМИРИ: Вие сте се фатиле околу Бесија Иљази, таа не ги вработила тие 18 лица

ДЕМИРИ: Вие сте се фатиле околу Бесија Иљази, таа не ги вработила тие 18 лица