22 Септември, 2023
0.0237

ТАСЕВСКИ ДО МЕЏИТИ: Пола од вас сте со купени дипломи од Мала Речица, Косово и којзнае од каде- па после се чудите што метрологија не е исто со метеорологија

Објавено во: Македонија 07 Јуни, 2023

Добивај вести на Viber

Актерот Сашо Тасевски без влакна на јазикот, на својот фејсбук профил излезе со став за актуелните случувања во здравството, кога од директорското место беше сменет кардиологот Сашко Јовев.

„А бе Меџити кој од вас министрите или директори од вишата раса имате резултати како министри?

Можеби ти?

Кој од вас е ставен министер од Али зашто бил способен како стручњак од полето со кое ќе министерува.

Пола од вас сте со купени дипломи од Мала Речица Косово и којзнае од каде. Па после се чудите што метрологија не е исто со метеорологија.

Има професори, зборуваат како полагате на медицина со нула знаење, само што истите немаат муда да излезат јавно да кажат. Тие ќе го вратат од испит таквиот од вашите кој е дрво, ама ќе оди кај друг професор и тој ќе му пише осмица у индекс. Па дури и десетка. Е така полагате. Како виша раса нели? И после ги вработувате тие дрвата во клинички центар да лечат луѓе. Пу јазк. Маме ебавте на се што допревте со вашите етнофашистички аршини за вредност

И ти најде да збориш за резултати на некој лекар кој цел живот бил тоа.

Кое од министерствата што ги водите цвета?

Држава дали цвета под ваша управа?

За што збориш бе?

И кого разрешуваш?

Подобро машки излези и кажи а бе Албанец треба да ставиме на местото на лекарот Македонец.

Тоа е кваката.

Не паламуди дека бил мрза и не знаел да работи.

Не бе, ти знаеш?

Станувате неподносливи. Вашето самоволие станува епско.

Не знам зошто уште ќутиме.“Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Груевски е гневен на Мицкоски и на раководството на ВМРО-ДПМНЕ

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Груевски е гневен на Мицкоски и на раководството на ВМРО-ДПМНЕ

(ФОТО) Спасовски заедно со граѓаните беше во манастирот „Успение на Пресвета Богородица” во селото Матејче

(ФОТО) Спасовски заедно со граѓаните беше во манастирот „Успение на Пресвета Богородица” во селото Матејче

Милошоски за Груевски: Нека си пишува за своите приоритети, дали се лични или политички, не е битно

Милошоски за Груевски: Нека си пишува за своите приоритети, дали се лични или политички, не е битно

Млад скопјанец со украден автомобил прегазил жена и избегал

Млад скопјанец со украден автомобил прегазил жена и избегал

Полицијата го приведе лицето кое со автомобил сакало да удри во возилото на градоначалникот на Гази Баба

Полицијата го приведе лицето кое со автомобил сакало да удри во возилото на градоначалникот на Гази Баба

„ДЕЛ ГИ ДОНЕСОВ ВО ВМРО, ДЕЛ РАСТЕА ПОКРАЈ МЕНЕ“: Груевски гневен на Мицковски и на раководството на партијата

„ДЕЛ ГИ ДОНЕСОВ ВО ВМРО, ДЕЛ РАСТЕА ПОКРАЈ МЕНЕ“: Груевски гневен на Мицковски и на раководството на партијата

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа, балист, сега има улица у Скопје, изгласана у време на Шилегов

Апасиев: Убиецот на Ибе Паликуќа, балист, сега има улица у Скопје, изгласана у време на Шилегов

Задолжително познавање на бугарскиот јазик ќе биде нов услов за добивање бугарско државјанство

Задолжително познавање на бугарскиот јазик ќе биде нов услов за добивање бугарско државјанство

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА РАБОТНИЦИТЕ: Ќе се покачи минималната плата за десет отсто, еве ги деталите

ДОБРИ ВЕСТИ ЗА РАБОТНИЦИТЕ: Ќе се покачи минималната плата за десет отсто, еве ги деталите