28 Мај, 2024
0.0250

„ТРЕБАШЕ ПОЛОВИНА МАКЕДОНИЈА ДА СЕ ИСЕЛИ ЗА СИРОТИТЕ ГАЗДИ ДА ПОНУДАТ ПЛАТА ШТО РАБОТНИК ЈА ЗАСЛУЖУВА“: Активистот Стаменов за реалноста

Објавено во: Македонија 26 Мај, 2023

Добивај вести на Viber

Активистот Борче Стаменов, човекот кој е заслужен за акцијата „Донирај компјутер“, говори околу иселувањето на младите и платата што им се нуди на потенцијалните работници.

„Требаше пола Македонија да се исели, за да на "сиротите газди, кои едвај врзуваат крај со крај", им текне да понудат плата шо работник ја заслужува, пристојна за живот. Бар на оглас, реалноста секоаш ќе биде поинаква. А и едните и другите некоаш ќе умрат. Е како ќе останат запаметени е сосема друга приказна“ , напиша тој на својот Фејсбук профил.


Можеби ќе ве интересира

БЕНДЕВСКА: Преговорите помеѓу ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ се во финална фаза

БЕНДЕВСКА: Преговорите помеѓу ЗНАМ и ВМРО-ДПМНЕ се во финална фаза

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Силјановска Давкова вели дека Преспанскиот договор е реалност и ќе го почитува

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Силјановска Давкова вели дека Преспанскиот договор е реалност и ќе го почитува

ЗАКАЖАНО ЗА 30 ЈУНИ: Ќе има непосредни внатрепартиски избори за избор на претседател на СДСМ

ЗАКАЖАНО ЗА 30 ЈУНИ: Ќе има непосредни внатрепартиски избори за избор на претседател на СДСМ

ГОРАН КАЛОЃЕРА: Барам на мене и на мојата сопруга да ни се додели македонско државјанство

ГОРАН КАЛОЃЕРА: Барам на мене и на мојата сопруга да ни се додели македонско државјанство

УКРАИНА СРУШИ РЕКОРД: Дрон леташе до градот Орск длабоко во Русија

УКРАИНА СРУШИ РЕКОРД: Дрон леташе до градот Орск длабоко во Русија

„ТО ВИМА“: Стејт департментот на САД подготвил писмо со честитки за Силјановска Давкова, но тоа не било објавено

„ТО ВИМА“: Стејт департментот на САД подготвил писмо со честитки за Силјановска Давкова, но тоа не било објавено

СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА: Јас го почитував Преспанскиот договор и сега го почитувам

СИЛЈАНОВСКА ДАВКОВА: Јас го почитував Преспанскиот договор и сега го почитувам

ЌЕ СЕ ОДРЖИ КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА: Гаши дефинитивно предлог за собраниски спикер

ЌЕ СЕ ОДРЖИ КОНСТИТУТИВНА СЕДНИЦА: Гаши дефинитивно предлог за собраниски спикер

ДЕМИРИ: Вие сте се фатиле околу Бесија Иљази, таа не ги вработила тие 18 лица

ДЕМИРИ: Вие сте се фатиле околу Бесија Иљази, таа не ги вработила тие 18 лица