26 Ноември, 2022
0.0267

УНИБанка во соработка со Mastercard ја додели големата награда автомобил - Hyundai Venue

Објавено во: Мои пари 23 Септември, 2022

Добивај вести на Viber

На 20 септември во Бизнис Центарот на УНИБанка во Скопје, во присуство на надлежен Нотар Анита Адамческа, претставник од Маркетинг агенција КИВИ - Андреа Стојановска и претставници од УНИБанка: Катица Кузманоска - Директор на Дирекција Банкарство за население и Александра Накова-Парнарџиева - Директор на Дирекција Картично работење, кои се погрижија за регуларноста, беа извлечени добитниците на наградите од големата наградна игра на УНИБанка во соработка со  Mastercard „Плаќај со стил и добиј автомобил“.

Пет електрични тротинети, три мобилни „Phone 13“ телефони и главната награда, најновиот Hyundai Venue, со сигурност ќе им ја направат незаборавна 2022 година на деветтемина клиенти на банката, кои од 1 јуни до 31 август извршиле трансакција од најмалку 1.000 денари со својата дебитна или кредитна Mastercard картичка од УНИБанка.

Среќа имаа да бидат извлечени: Аце Деспотовски од с.Новаци, Битолско кој воедно беше најсреќниот и главната награда автомобил Hyundai Venue му се падна токму нему.

Среќните добитници на “Phone 13” се Ивана Куфалова од Скопје, Љубица Станкова од Радовиш и Борче Марковски од Битола.  Со електричен тротинет се здобија петмина и тоа Маја Бошковска од Струга, Дарко Атанасовски од Скопје, Ивана Чапова од Радовиш, Фатмир Синаноски од Крушево и Шукри Ахмедов од Струмица.

УНИБанка им честита на добитниците за освоените награди!

ПР Објава

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Најдобрите Black Friday понуди се во брендовите на Fashion Group!

Најдобрите Black Friday понуди се во брендовите на Fashion Group!

Компаниите растат ако има родова еднаквост на работното место

Компаниите растат ако има родова еднаквост на работното место

Купуваjте на рати за Black Friday, плаќајте од 2023 со Diners Club!

Купуваjте на рати за Black Friday, плаќајте од 2023 со Diners Club!

Повисоки каматни стапки за штедење во Комерцијална банка

Повисоки каматни стапки за штедење во Комерцијална банка

„Пијанистика 1“ од м-р Дирона Соколовска е нова публикација со основи на музичката писменост за пијано

„Пијанистика 1“ од м-р Дирона Соколовска е нова публикација со основи на музичката писменост за пијано

Телеком засади 25.000 нови дрвца и собра 12 000 стари мобилни уреди

Телеком засади 25.000 нови дрвца и собра 12 000 стари мобилни уреди

#РамкаЗаПомош: Пронајдовме победнички одржливи идеи во Словенија, Србија и Црна Гора

#РамкаЗаПомош: Пронајдовме победнички одржливи идеи во Словенија, Србија и Црна Гора

Нова рекордна недела за БРАКО – 17 испорачани возила во европски земји

Нова рекордна недела за БРАКО – 17 испорачани возила во европски земји

Започнува продажбата на HUAWEI WATCH GT 3 SE на македонскиот пазар - најлесниот модел во серијата GT 3, со траење на батеријата до 2 недели

Започнува продажбата на HUAWEI WATCH GT 3 SE на македонскиот пазар - најлесниот модел во серијата GT 3, со траење на батеријата до 2 недели