04 Април, 2020
0.0982

ВАЖИ ЗА ВИКЕНДОТ: Нема патување со возови

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 26 Март, 2020

Нема патување со возови за викенд. 

Патничките возови нема да сообраќајот во претстојниот викенд.

„Исклучок од ова ќе бидат само возовите, 661 од Кичево и 645 од Велес, кои во сабота наутро пристигнуваат во Скопје, откако ќе преспијат во наведените градови, и кои ќе сообраќаат по возниот ред од 23.03.2020 година“ – соопштија денеска од Железници Транспорт.

Во понеделник (30.03.2020 година), возот 661 од Кичево нема да сообраќа затоа што претходната вечер нема да одпатува воз поради полицискиот час.

За време на викендот забрането е движење во период од 16 до 5 часот наутро. 

Вака одлука донесе Владата вчера, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот. 

Во Македонија се заразени 201 лице. Ова се најновите податоци кои ги соопшти министерот за здравство, Венко Филипче. 

Ново е тоа што има заразен и во Тетово. 

Можеби ќе ве интересира

Карантински викенд за кумановци

Карантински викенд за кумановци

Димитриевски: Tие што немаат можност да се снабдат со најнеопходното ќе добијат асистенција

Димитриевски: Tие што немаат можност да се снабдат со најнеопходното ќе добијат асистенција

Пациентот кој почина на Инфективна бил заболен од коронавирус

Пациентот кој почина на Инфективна бил заболен од коронавирус

Ќе има набавка на 200 респираторни машини

Ќе има набавка на 200 респираторни машини

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Уште две жртви на корона, Куманово во карантин за викенд

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Уште две жртви на корона, Куманово во карантин за викенд

(ФОТО) ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ЧАСА ВО КАРАНТИН: Кумановци се растрчаа по маркети да купуваат храна

(ФОТО) ЗА ПОМАЛКУ ОД ДВА ЧАСА ВО КАРАНТИН: Кумановци се растрчаа по маркети да купуваат храна

(ФОТО) ПОЖАРНА СКОПЈЕ: Ние останавме на работа, работиме за вас

(ФОТО) ПОЖАРНА СКОПЈЕ: Ние останавме на работа, работиме за вас

Филипче: За секоја општина имаме ист пристап

Филипче: За секоја општина имаме ист пристап

СТАТИСТИКА НА Google Maps: Половина од Македонците се уште одат на работа

СТАТИСТИКА НА Google Maps: Половина од Македонците се уште одат на работа