11 Август, 2022
0.0208

Велика Британија со највисок број на починати за период од 4 месеци

Објавено во: Свет, Корона Вирус 21 Јули, 2021

Добивај вести на Viber

Ги укинаа мерките, по што во Велика Британија е регистриран највисок број на починати од Ковид-19 во последните 4 месеци. 

За  24 часа починале 96 луѓе, што е највисок дневен биланс од 24 март наваму. Регистрирани се и 46.558 нови случаи на коронавирус, пренесува „АP“.

Но, не е само Британија. Во Италија во последните 24 часа регистрирани се 10 смртни случаи поврзани со коронавирусот, објави италијанското Министерство за здравство. Делта сојот брзо се шири во Европа, а во некои земји веќе доминира. 

Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ГОРИ ВО ФРАНЦИЈА: Осум илјади луѓе ги напуштија домовите

(ВИДЕО) ГОРИ ВО ФРАНЦИЈА: Осум илјади луѓе ги напуштија домовите

Маж силувал американска туристка во центарот на Париз, јавноста е згрозена

Маж силувал американска туристка во центарот на Париз, јавноста е згрозена

На бојното поле во Украина загинаа 80.000 руски војници?

На бојното поле во Украина загинаа 80.000 руски војници?

Другите го одминувале, а Хрват го спаси момчето кое два дена пловело во морето кај Тунис

Другите го одминувале, а Хрват го спаси момчето кое два дена пловело во морето кај Тунис

Уште 13 цивили настрадаа во руски напад во Украина

Уште 13 цивили настрадаа во руски напад во Украина

„УКРАИНСКИТЕ СИЛИ ГО ИЗВРШИЈА НАПАДОТ НА КРИМ“: Потврди висок украински воен функционер за Newyork Times

„УКРАИНСКИТЕ СИЛИ ГО ИЗВРШИЈА НАПАДОТ НА КРИМ“: Потврди висок украински воен функционер за Newyork Times

ТАЖЕН КРАЈ НА САГАТА ЗА БЕЛИОТ КИТ КОЈ ЗАЛУТА ВО РЕКАТА СЕНА - угина и покрај драматичната акција за негово спасување

ТАЖЕН КРАЈ НА САГАТА ЗА БЕЛИОТ КИТ КОЈ ЗАЛУТА ВО РЕКАТА СЕНА - угина и покрај драматичната акција за негово спасување

ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ШАРЛ ДЕ ГОЛ: Полицијата застрела маж кој ги нападна со нож

ДРАМА НА АЕРОДРОМОТ ШАРЛ ДЕ ГОЛ: Полицијата застрела маж кој ги нападна со нож

Зеленски: Војната во Украина мора да заврши со ослободување на Крим

Зеленски: Војната во Украина мора да заврши со ослободување на Крим