04 Април, 2020
0.0295

Видео: Али Ахмети гостува во 10 минути на ТВ21 - Ќе даде ли одговор со кого ќе коалицира?

Објавено во: Македонија 30 Декември, 2016

Во новото издание на емисијата 10 минути на ТВ21 вечерва од 19:15 часот гостува Али Ахмети, лидерот на ДУИ, која на последните парламентарни избори освои 10 пратеници и од нивната одлука најмногу зависи кој ќе ја формира новата коалициона Влада.

Ахмети ќе одговори и што значи донесената декларација со барањата на албанските партии донесена во Тирана по иницијатива на Еди Рама, премиерот на Република Албанија. Дали овие барања ќе бидат прифатливи за македонските партии?

Гледајте го новото издание на 10 минути вечерва на ТВ21.


Можеби ќе ве интересира

Мобилна апликација за следење на информациите со КОВИД-19

Мобилна апликација за следење на информациите со КОВИД-19

Статистика на Чулев за (не)почитување на мерките

Статистика на Чулев за (не)почитување на мерките

Вријат таборите: Кој е заслужен за помошта од Словенија - Мицкоски или Владата

Вријат таборите: Кој е заслужен за помошта од Словенија - Мицкоски или Владата

Полициски час: Приведени 28 лица

Полициски час: Приведени 28 лица

ДЕЦА ВНИМАВАЈТЕ: Далечинското учење е задолжително

ДЕЦА ВНИМАВАЈТЕ: Далечинското учење е задолжително

ВАЖНО: Психолошка поддршка по телефон

ВАЖНО: Психолошка поддршка по телефон

Филипче: Чувајте се колеги!

Филипче: Чувајте се колеги!

Карантински викенд за кумановци

Карантински викенд за кумановци

Димитриевски: Tие што немаат можност да се снабдат со најнеопходното ќе добијат асистенција

Димитриевски: Tие што немаат можност да се снабдат со најнеопходното ќе добијат асистенција