05 Февруари, 2023
0.0271

(ВИДЕО) Детонации од топовски истрели во Митровица, сирени и во Лепосавиќ

Објавено во: Балкан 06 Декември, 2022

Добивај вести на Viber

Детонации од топовски истрели се слушнаа денеска во Косовска Митровица. Сирени се слушнале откако рано денеска службеници на Централната изборна комисија, придружувани од косовската полиција, упаднале во зградата на општина Зубин Поток.

Членови на општинската изборна комисија претходно во Северна Митровица, заедно со косовските специјалци, упаднале во просториите што ги користела Централната изборна комисија на Косово за време на претходните избори, пренесува Нова.рс

Медиумите јавуваат дека сирени се слушнале и во Лепосавиќ.  Изборите треба да се одржат на 18 декември по излегувањето на Србите од косовските институции.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Копаоник е отсечен, а отворањето на најдолгата стаза е одложено

(ВИДЕО) Копаоник е отсечен, а отворањето на најдолгата стаза е одложено

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛИ ЗАГЛАВЕНИ ВО СНЕГ: Невреме ја зафати Грција

(ВИДЕО) АВТОМОБИЛИ ЗАГЛАВЕНИ ВО СНЕГ: Невреме ја зафати Грција

НОВ ИНЦИДЕНТ ВО КОСОВО: Пукање од возило во движење

НОВ ИНЦИДЕНТ ВО КОСОВО: Пукање од возило во движење

Силно невреме однесе жртва во Хрватска

Силно невреме однесе жртва во Хрватска

СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ВО СРБИЈА: Без струја се 25.000 луѓе

СНЕЖНО НЕВРЕМЕ ВО СРБИЈА: Без струја се 25.000 луѓе

ПРИШТИНА ЈА ЗАБРАНИ ПРОДАЖБАТА НА ЗЕЈТИН ОД СРБИЈА: Нареди итно повлекување од рафтовите

ПРИШТИНА ЈА ЗАБРАНИ ПРОДАЖБАТА НА ЗЕЈТИН ОД СРБИЈА: Нареди итно повлекување од рафтовите

Сијарто до Америка: Никој oд надвор не може да ни каже како да живееме

Сијарто до Америка: Никој oд надвор не може да ни каже како да живееме

Вучиќ потврди дека Албанци изболе млад Србин во Витина

Вучиќ потврди дека Албанци изболе млад Србин во Витина

Вучиќ: Геополитичките околности за нас се полоши отколку што беа во изминатите десет или 15 години

Вучиќ: Геополитичките околности за нас се полоши отколку што беа во изминатите десет или 15 години