25 Јануари, 2020
0.0234

(ВИДЕО-ФОТО) Силни топовски татнежи и експлозии го стресоа Скопје

Објавено во: Македонија 17 Август, 2019

Истрел од 10 плотуни од шест артилериски орудија (хаубица 105 мм.) во 19 часот ги вознемири Скопјани. Претходно околу 15 часот се случи пробна артилериска стрелба со истрел од еден плотун од шест артилериски орудија (хаубица 105 мм)


Љубопитни, а очигледно недоволно информирани и покрај информациите од надлежните, на балконите во главниот град жителите на метролопата вознемирено се прашуваа што одекнува толку силно како детонација од топ.

Топовските татнежи буквално одекнуваа во Скопје од касарната „Илинден“ каде Армијата по повод утрешниот ден 18 Август–Денот на Армијата беше изведена почесна артилериска стрелба.

Ви пренесуваме дел од атмосфрата во видеото подолу:

ФОТО/ВИДЕО/Фактор

Можеби ќе ве интересира

Мајката и двата сина го задушиле таткото - МВР ги откри и тие се во притвор

Мајката и двата сина го задушиле таткото - МВР ги откри и тие се во притвор

Оливер Спасовски отиде во Центар Жупа и се пофали со социјалните мерки

Оливер Спасовски отиде во Центар Жупа и се пофали со социјалните мерки

Каде ли отишла младата жена, никој не знае веќе седми ден

Каде ли отишла младата жена, никој не знае веќе седми ден

Ја лажел жената дека му е кум на нејзиниот син и и зел 10 илјади денари

Ја лажел жената дека му е кум на нејзиниот син и и зел 10 илјади денари

Заев и врати на Ла Верита - немаа ништо против мене, инаку ќе ме уништеа

Заев и врати на Ла Верита - немаа ништо против мене, инаку ќе ме уништеа

Ќе го омекне ли Заев Мицкоски за законот - или пак ќе помагаат независните

Ќе го омекне ли Заев Мицкоски за законот - или пак ќе помагаат независните

Нема веќе без пари паркирање за на шопинг во Сити Мол

Нема веќе без пари паркирање за на шопинг во Сити Мол

Ќе куртули ли Јанкулоска за мерцедесот

Ќе куртули ли Јанкулоска за мерцедесот

Заев, Николовски, Спасовски контра Силјановска, Јанушев, Славески - кој ќе ги предводи листите

Заев, Николовски, Спасовски контра Силјановска, Јанушев, Славески - кој ќе ги предводи листите