26 Ноември, 2020
0.0283

(ВИДЕО) ОД ПРОТЕСТИТЕ ВО БЕЛГРАД: Moнах спречи полицаец да натепа демонстрант

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 08 Јули, 2020

Mонах се обидува да спречи полицаец во цивил да влече демонстрант за врат на протестите во Белград.

Ова видео се појави на социјалните мрежи. 

Во Србија тој е познат по неговото спротивставување на властите.

Спските медиуми пишуваат дека монахот Антониј бил уапсен во 2012 година затоа што со автомобил ги нападнал полициските службеници на едно градилиште.

Тринаесет полицајци и седум цивили се повредени за време на протестите и немирите пред српскиот парламент, а сите се транспортирани во Воената медицинска академија, изјавија од Брзата помош за РТС.


Можеби ќе ве интересира

И Црна Гора воведува полициски час

И Црна Гора воведува полициски час

СРПСКИ ПРАТЕНИК СО КРИК ДО ЛЕКАРИТЕ: Тргнете се од телевизиите, психолошки не утепавте, луѓето паѓаат во депресија

СРПСКИ ПРАТЕНИК СО КРИК ДО ЛЕКАРИТЕ: Тргнете се од телевизиите, психолошки не утепавте, луѓето паѓаат во депресија

„Катимерини“: Славомакедонците се уште копаат во Баница и го бараат остатокот од моштите на Гоце Делчев

„Катимерини“: Славомакедонците се уште копаат во Баница и го бараат остатокот од моштите на Гоце Делчев

Бугарскиот кардиолог Сотир Марчев открива: Најмалку две недели по излегување од болница излекуваните пациенти од ковид да не прават голем физички напор

Бугарскиот кардиолог Сотир Марчев открива: Најмалку две недели по излегување од болница излекуваните пациенти од ковид да не прават голем физички напор

ДОБИ 40 ГОДИНИ ЗАТВОР - човекот кој до смрт ја претепа двеиполгодишната Луна, ќерка на неговата девојка

ДОБИ 40 ГОДИНИ ЗАТВОР - човекот кој до смрт ја претепа двеиполгодишната Луна, ќерка на неговата девојка

Кафулињата и моловите до 18 часот, продавниците до 21 - нови рестрикции во Србија

Кафулињата и моловите до 18 часот, продавниците до 21 - нови рестрикции во Србија

Повеќето Бугари не сакаат да примат вакцина против Ковид-19

Повеќето Бугари не сакаат да примат вакцина против Ковид-19

(ВИДЕО) Бугарската полиција привела поранешен заменик градоначалник од партијата на Каракачанов - одбивал да носи маска во метро

(ВИДЕО) Бугарската полиција привела поранешен заменик градоначалник од партијата на Каракачанов - одбивал да носи маска во метро

Ковид-19 влијае и на човечкиот мозок, тврди хрватски лекар

Ковид-19 влијае и на човечкиот мозок, тврди хрватски лекар