02 Март, 2021
0.0238

(ВИДЕО) Пратеникот Мартин Костовски се снимаше и го фалеше СДСМ додека вози, полицијата го казни

Објавено во: Македонија 18 Јануари, 2021

Пратеникот од СДСМ, Мартин Костовски, снимаше видео на мобилен телефон додека возеше. Видеото го објави на социјалните мрежи пред три часа, а во меѓувреме полицијата соопшти дека е казнет поради користење на мобилен телефон додека управува возило.

Во видеото поранешниот директор на Службен весник ги фали политиките на владеачката партија.

„Доаѓаат убави денови за Јавните претпријатија во Куманово и државата. Предлог-закон за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на јавните претпријатија. СДСМ ги исполнува дадените изборни ветувања, претпријатијата да работат, а не да враќаат долгови со години“, напиша Костовски на Фејсбук.

Веднаш потоа Министерството за внатрешни работи соопшти дека е казнет пратеник, кој зборувал на телефон додека вози.

„Полициски службеници од СВР Скопје денеска (18.01.2021) му врачија платен налог на пратеникот М.К., кој го прекршил Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата со тоа што зборувал на мобилен телефон додека го управувал своето возило на патот Куманово-Скопје“, соопштија од МВР.

Од таму не соопштија колку ќе го чини Костовски платниот налог, но апелираат до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи.


Можеби ќе ве интересира

Кој е градот со само еден активен случај на коронавирус?

Кој е градот со само еден активен случај на коронавирус?

Османи се пофали дека ќе има субвенционирање на правична застапеност во приватни компании

Османи се пофали дека ќе има субвенционирање на правична застапеност во приватни компании

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Власта го претстави планот за борба против корупција, а за попишувањето има забелешки

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Власта го претстави планот за борба против корупција, а за попишувањето има забелешки

Георгиевски признава дека отсекогаш кршел табуа и предлозите ги дал за да одиме напред

Георгиевски признава дека отсекогаш кршел табуа и предлозите ги дал за да одиме напред

Oбвинителството бара притвор за уште тројца демонстранти кои протестираа за „Монструм“

Oбвинителството бара притвор за уште тројца демонстранти кои протестираа за „Монструм“

За 24 часа регистрирани се 368 оздравени од коронавирусот

За 24 часа регистрирани се 368 оздравени од коронавирусот

Направени се 3.144 тестирања, а регистрирани се 726 нови случаи на коронавирус

Направени се 3.144 тестирања, а регистрирани се 726 нови случаи на коронавирус

По смртта на татко и: Синадиновска му се заблагодари на Ахмети за поддршката

По смртта на татко и: Синадиновска му се заблагодари на Ахмети за поддршката

Пендаровски реагираше до Радев за мешањето во внатрешните работи на Македонија

Пендаровски реагираше до Радев за мешањето во внатрешните работи на Македонија