23 Мај, 2024
0.0277

(ВИДЕО) Пред да се фрли во Морача со бебето, жената испратила вознемирувачка порака до родителите

Објавено во: Балкан 21 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Се појави нова снимка од извлекувањето на бебето вчера од реката Морача во Црна Гора. 

Жената на возраст од 62 години која вчера се фрли со бебето во реката, претходно испратила вознемирувачка порака до родителите на детето.  Детето го спасија Алдин Ибрахимовиќ, Шпејтим Демај и Алмир Мујак. Шведскиот пратеник Аднан Дибрани, кој е дел од набљудувачката мисија на Парламентарното собрание на Советот на Европа, што го следеше денот на изборите во Црна Гора, ја истиснал водата од белите дробови на детето. Дежурниот лекар за РТГЦ изјави дека детето има „уредно дишење, без повреди на градните и абдоминалните органи“. 

Пратеникот објасни дека има мало дете дома и знаел што треба да направи за да го спаси. 


Можеби ќе ве интересира

ПОДДРШКА ЗА ВУЧИЌ: Колони возила со српско знаме во Белград и Косовска Митровица

ПОДДРШКА ЗА ВУЧИЌ: Колони возила со српско знаме во Белград и Косовска Митровица

КОМШИЌ: Усвојувањето на Резолуцијата за геноцидот во Сребреница стави крај на повеќедеценискиот процес

КОМШИЌ: Усвојувањето на Резолуцијата за геноцидот во Сребреница стави крај на повеќедеценискиот процес

ВУЧИЌ ЗА РЕЗОЛУЦИЈАТА: Зошто вршите притисок на толку мала земја?

ВУЧИЌ ЗА РЕЗОЛУЦИЈАТА: Зошто вршите притисок на толку мала земја?

ВО ОН Е УСВОЕНА РЕЗОЛУЦИЈАТА ЗА СРЕБРЕНИЦА: Како гласаа земјите од регионот?

ВО ОН Е УСВОЕНА РЕЗОЛУЦИЈАТА ЗА СРЕБРЕНИЦА: Како гласаа земјите од регионот?

РОДИТЕЛИТЕ НА ЖРТВИТЕ ГО НАПАДНАЛЕ УРОШ БЛАЖИЌ: Рочиштето е прекинато

РОДИТЕЛИТЕ НА ЖРТВИТЕ ГО НАПАДНАЛЕ УРОШ БЛАЖИЌ: Рочиштето е прекинато

ДОДИК ВЕЛИ ДЕКА ДОЈДЕ КРАЈОТ ЗА БиХ: Во четврток ќе предложиме мирно разделување

ДОДИК ВЕЛИ ДЕКА ДОЈДЕ КРАЈОТ ЗА БиХ: Во четврток ќе предложиме мирно разделување

(ВИДЕО) НЕВРЕМЕТО НАПРАВИ ШТЕТИ ВО СРБИЈА: Дождот откорна дел од пат во Нови Пазар

(ВИДЕО) НЕВРЕМЕТО НАПРАВИ ШТЕТИ ВО СРБИЈА: Дождот откорна дел од пат во Нови Пазар

УТРО ПО НЕВРЕМЕТО ВО СРБИЈА: Отстранети се последиците, се проценува штета

УТРО ПО НЕВРЕМЕТО ВО СРБИЈА: Отстранети се последиците, се проценува штета

СЕ СПОРЕД СПИСОК: Еве ги строгите правила на грчките цариници, кои можат скапо да ве чинат!

СЕ СПОРЕД СПИСОК: Еве ги строгите правила на грчките цариници, кои можат скапо да ве чинат!