22 Март, 2023
0.0289

ВИДЕОЛОТАРИЈА КАСИНОС АВСТРИЈА СПОНЗОР НА БОКСЕРСКИОТ КЛУБ ПИНК ПАНТЕР ТИМ ШТИП

Објавено во: Мои пари 26 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Видеолотарија Касинос Австрија потпиша договор за спонзорство на боксерскиот клуб ПИНК ПАНТЕР ТИМ Штип.

Видеолотарија Касинос Австрија  ги поддржа активностите на боксерски клуб Пинк Пантер Тим Штип. Познатиот боксерски работник и поранешен репрезентативец, Димитар Ташков, боксерска легенда, кој учествуваше како боксер и на европски и светски првенства, но и на меѓународни турнири,  е тренерот  на боксерскиот клуб Пинк Пантер Тим Штип. Тој ќе ги предводи при учеството во боксерската регионална лига.

Ташков на потпишувањето на договорот за спонзорство изрази изрази голема благодарност до Видеолотарија Касинос Австрија  за препознавањето и поддршката на нивната спортска визија.

Видеолотарија Касинос Австрија  како модерна и општествено одговорно компанија продолжува да ги негува заложбите за поддршка на спортот. Со ова спонзорство, ќе придонесеме во создавањето услови за тренинзи, натпревари и професионален раст и развој на младите членови на боксерскиот клубот, како и реновирање на салата за тренинг и опремата на клубот.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно#ИграјСоНајдобрите

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

Во ООУ "ЛАЗО АНГЕЛОВСКИ" по повод денот на пролетта и екологијата се организираше ЕКО МОДНА РЕВИЈА

Во ООУ "ЛАЗО АНГЕЛОВСКИ" по повод денот на пролетта и екологијата се организираше ЕКО МОДНА РЕВИЈА

Здрави шуми за здрави луѓе: Акција на локалните заедници во регионот

Здрави шуми за здрави луѓе: Акција на локалните заедници во регионот

Dm дрогерие маркт донира над еден милион денари во медицинска опрема за гинеколошкиот оддел при клиниката за радиотерапија и онкологија

Dm дрогерие маркт донира над еден милион денари во медицинска опрема за гинеколошкиот оддел при клиниката за радиотерапија и онкологија

Пролетна промоција во А1 COMBO и подарок смарт часовник

Пролетна промоција во А1 COMBO и подарок смарт часовник

Дали свињите се потат, има ли никотин во доматите? Четири факти кои веројатно не сте ги знаеле

Дали свињите се потат, има ли никотин во доматите? Четири факти кои веројатно не сте ги знаеле

Македонски Телеком прославува 100.000 корисници на оптика

Македонски Телеком прославува 100.000 корисници на оптика

ФЕРО ИНВЕСТ ЕДИНСТВЕН ОД РЕГИОНОТ НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА АЗИЈА 2023 – ВОДНИ РЕСУРСИ И БРАНИ: Се претстави на саем за хидроелектрани во малезија

ФЕРО ИНВЕСТ ЕДИНСТВЕН ОД РЕГИОНОТ НА КОНФЕРЕНЦИЈАТА АЗИЈА 2023 – ВОДНИ РЕСУРСИ И БРАНИ: Се претстави на саем за хидроелектрани во малезија

Новите линии на Samsung Neo QLED и OLED телевизори од сега се достапни за преднарачка со неверојатни подароци

Новите линии на Samsung Neo QLED и OLED телевизори од сега се достапни за преднарачка со неверојатни подароци

А1 Македонија е добитник на наградата Best Buy за најдобар сооднос на цена и квалитет за мобилен интернет

А1 Македонија е добитник на наградата Best Buy за најдобар сооднос на цена и квалитет за мобилен интернет