07 Декември, 2022
0.0309

ВИДЕОЛОТАРИЈА ВО СЕПТЕМВРИ НА ИГРАЧИТЕ ИМ ИСПЛАТИ СЕНЗАЦИОНАЛНИ 50 МИЛИОНИ ДЕНАРИ

Објавено во: Мои пари 05 Октомври, 2022

Добивај вести на Viber

Фантастична сума од  49.905.884,00 денари е збирниот износ кој Видеолотарија Касинос Австрија го исплати кај играчите  за СУПЕР МИЛИОНЕР, МИЛИОНЕР и МИНИ ЏЕКПОТ. Во септември двајца играчи освоија СУПЕР МИЛИОНЕР, 13 се радуваа на МИЛИОНЕР, а  2046 добитници освоија МИНИ ЏЕКПОТ.

Секој месец е милионски за играчите на Видеолотарија Касинос Австрија. Септември донесе радост кај многу играчи на виделотариските терминали. Овој месец двапати донесовме радост со најголемата добивка на овие простори, најпосакуваниот СУПЕР МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ. Тие заедно поделија 21.797.277,00 денари, од кои првиот беше вреден 11.343.368,00 денари,  освоен во Моцарт Чаир на 08.09.2022. Вториот СУПЕР МИЛИОНЕР вреден 10.453.909,00 денари го освои играч во Спортлаиф Нов Дојран на 21.09.2022.

Покрај овие добивки, имавме 13 добитници на МИЛИОНЕР ЏЕКПОТ, кои заедно поделија 18.971.352,00 денари.

Во септември дури 2046 играч освои МИНИ ЏЕКПОТ, делејќи ја збирната добитна сумата од 9.137.255,00 денари.

На почетокот на октомври заедно со играчите, повторно се радуваме на добивките.

#ИграјЗаЗабава #ИграјОдговорно #СуперМилионерЏекпот #МилионерЏекпот

ПР објава

Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2022 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.

Можеби ќе ве интересира

Еко-свесни и одржливи на уникатен начин со ApoXylo

Еко-свесни и одржливи на уникатен начин со ApoXylo

НЛБ Банка и Кроациа Осигурување со донација по повод патрониот и државен празник Св. Климент Охридски и 50 години од пуштање во употреба на објектот на НУБ „Св. Климент Охридски“

НЛБ Банка и Кроациа Осигурување со донација по повод патрониот и државен празник Св. Климент Охридски и 50 години од пуштање во употреба на објектот на НУБ „Св. Климент Охридски“

ПРАЗНИЧНА МАГИЈА ЗАПОЧНУВА ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ

ПРАЗНИЧНА МАГИЈА ЗАПОЧНУВА ВО ИСТ ГЕЈТ МОЛ

Diners Club Македонија добива ексклузивни франшизни права за 4 нови пазари

Diners Club Македонија добива ексклузивни франшизни права за 4 нови пазари

Publicis Groupe преку својот медиумски бренд Zenith го прошири своето партнерство со Nomad Foods и во адриатик регионот

Publicis Groupe преку својот медиумски бренд Zenith го прошири своето партнерство со Nomad Foods и во адриатик регионот

Музичка промоција на „Пијанистика 1“ од м-р Дирона Соколовска на Факултетот за музичка уметност – Скопје

Музичка промоција на „Пијанистика 1“ од м-р Дирона Соколовска на Факултетот за музичка уметност – Скопје

3,5 отсто каматна стапка – повеќе за Вас со депозитите од УНИБанка

3,5 отсто каматна стапка – повеќе за Вас со депозитите од УНИБанка

Шеста година по ред ОКТА додели стипендии за постдипломци на УКИМ

Шеста година по ред ОКТА додели стипендии за постдипломци на УКИМ

Symphony Digital (Симфони Дигитал) го отвора првиот технолошки центар во Македонија

Symphony Digital (Симфони Дигитал) го отвора првиот технолошки центар во Македонија