08 Април, 2020
0.0363

ВМРО-ДПМНЕ: Заев може да бега, ама не може да побегне на правдата

Објавено во: Македонија 03 Јануари, 2017

Од ВМРО-ДПМНЕ обвинија дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев неоправдано го одложувал своето појавување во судот затоа што како што соопштија имал некаква средба со Стојан Витанов, лице што не е вработено во италијанската амбасада.

Велат дека на тој начин Заев сакал за да го избегне судскиот процес во случајот „Поткуп“. 

„Аболицираниот криминалец Заев може да бега, ама не може да побегне на правдата. Тој ќе одговара пред судот за изнудата од типот едно евро за црквата, едно евро за Вицето, и за тоа нема да му помогнат ниту никакви средби со кафекувари, портири или шофери“- велат од ВМРО-ДПМНЕ.

Од партијата известија дека институциите на правдата мора да покажат дека нема да толерираат сериски лажговци и криминалци како Заев да се кријат зад превезот на политичари, а судовите да не подлегнуваат под притисоците за реизбор на судии.Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Полна Месечина во време на епидемија

(ФОТО) Полна Месечина во време на епидемија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ја изгубија битката со коронавирусот, три нови жртви

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ја изгубија битката со коронавирусот, три нови жртви

ФОТОГАЛЕРИЈА: Скопје пусто, почна полицискиот час

ФОТОГАЛЕРИЈА: Скопје пусто, почна полицискиот час

Двајца штипјани се излекуваа од коронавирусот

Двајца штипјани се излекуваа од коронавирусот

Петровска: Во ист автомобил не смее да се возат повеќе од тројца патници

Петровска: Во ист автомобил не смее да се возат повеќе од тројца патници

(ВО ЖИВО) Прашања и одговори за ограничувањето на движењето

(ВО ЖИВО) Прашања и одговори за ограничувањето на движењето

ЗАГАДЕН ВОЗДУХ И КОВИД 19: Oвие два фактори се фатални за луѓето

ЗАГАДЕН ВОЗДУХ И КОВИД 19: Oвие два фактори се фатални за луѓето

Повеќе пунктови за тестирање, бара Кризниот штаб од Куманово

Повеќе пунктови за тестирање, бара Кризниот штаб од Куманово

Почина 27 годишната родилка од Куманово

Почина 27 годишната родилка од Куманово