28 Јануари, 2023
0.0612

ВНУКАТА НА КРАЛИЦАТА ЕЛИЗАБЕТА БРЕМЕНА! Бакингемската палата сподели радосна вест, еве кога се очекува новороденчето!

Објавено во: Стил 24 Јануари, 2023

Добивај вести на Viber

Принцезата Јуџин го очекува своето второ дете со сопругот Џек Бруксбанк. Порѓај се очекува на лето.

- Принцезата Јуџин и господинот Џек Бруксбенкс со задоволство објавуваат дека летово го очекуваат своето второ дете - соопшти денеска Бакингемската палата, пренесува „Дејли мејл“.

Идните родители се венчаа во 2018 година во капелата Свети Џорџ во Виндзор, каде Меган Маркл и принцот Хари се венчаа истата година.

Јуџини и нејзината сестра принцезата Беатрис се ретки членови на британскиот двор кои се блиски со војвотката и војводата од Сасекс, што можеше да се види во серијата „Хари и Меган“ емитувана минатата година.


Нивното прво дете, синот Огуст, го добија во февруари 2021 година, објави Ројтерс.

Семејството е воодушевено и Огуст со нетрпение очекува да биде постар брат. Јуџин, е 11-та во редот за британскиот трон. Таа е помладата ќерка на братот на кралот, принцот Ендру и неговата поранешна сопруга Сара Фергусон, војвотката од Јорк.

Фото: Принтскрин/Твитер

Можеби ќе ве интересира

ПАРФЕМ СО 2 ГИНИСОВИ РЕКОРДИ ПРОДАДЕН ЗА 1,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ! Шишето е украсено со дијаманти и бисери

ПАРФЕМ СО 2 ГИНИСОВИ РЕКОРДИ ПРОДАДЕН ЗА 1,3 МИЛИОНИ ДОЛАРИ! Шишето е украсено со дијаманти и бисери

Поентата на овој наш живот е да бидеме репродуктивни, да ни се шири семејството: Ексклузивно интервју со Цеца Ражнатовиќ за Женски магазин

Поентата на овој наш живот е да бидеме репродуктивни, да ни се шири семејството: Ексклузивно интервју со Цеца Ражнатовиќ за Женски магазин

ОВОЈ ЦВЕТ ТРЕБА ДА СЕ ИМА ВО СТАНОТ - ги брка лошите луѓе и депресијата, а ги чува добрите односи во семејството

ОВОЈ ЦВЕТ ТРЕБА ДА СЕ ИМА ВО СТАНОТ - ги брка лошите луѓе и депресијата, а ги чува добрите односи во семејството

ОДБИВАМ ДА СУМ РОБ НА ГОДИНИТЕ КОИ ДОАЃААТ, ОДБИВАМ ДА СЕ ЛИШАМ ОД РАБОТИ КОИ НЕ МИ ЛИЧАТ НА ГОДИНИТЕ - Ана Бунтеска за 51-от роденден

ОДБИВАМ ДА СУМ РОБ НА ГОДИНИТЕ КОИ ДОАЃААТ, ОДБИВАМ ДА СЕ ЛИШАМ ОД РАБОТИ КОИ НЕ МИ ЛИЧАТ НА ГОДИНИТЕ - Ана Бунтеска за 51-от роденден

Родителите нѐ испраќаа за Австралија, а ние се шегувавме со нив: Андријана со љубов се сеќава на приказни со Тоше

Родителите нѐ испраќаа за Австралија, а ние се шегувавме со нив: Андријана со љубов се сеќава на приказни со Тоше

Антониа наполни 22 години и објави дека е бремена: Партнерот е долгогодишен пријател на Иван (ФОТО)

Антониа наполни 22 години и објави дека е бремена: Партнерот е долгогодишен пријател на Иван (ФОТО)

МНОГУ НИ НЕДОСТИГАШ БАТЕ, КАКО ВРЕМЕТО ДА ЗАСТАНАЛО, НИШТО НЕ Е ИСТО КАКО ПОРАНО - сеќавањата на Тоше никогаш нема да избледат

МНОГУ НИ НЕДОСТИГАШ БАТЕ, КАКО ВРЕМЕТО ДА ЗАСТАНАЛО, НИШТО НЕ Е ИСТО КАКО ПОРАНО - сеќавањата на Тоше никогаш нема да избледат

БОЛНО СЛАБА - Следбениците со жестоки критики кон Јелена Ѓоковиќ за нејзиниот изглед

БОЛНО СЛАБА - Следбениците со жестоки критики кон Јелена Ѓоковиќ за нејзиниот изглед