25 Јануари, 2020
0.0193

Во недела, прекин на водата и сообраќајот во центарот на Скопје

Објавено во: Мои пари 15 Февруари, 2013

Дел од централното подрачје на Скопје во недела од 9 до 15 часот ќе биде без вода поради дефект, јави Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

Според најавате од ЈП „Водовод и Канализација“, во недела поради уличен дефект од ф - 100 мм на раскрсницата помеѓу ул. Македонија и ул. Димитрија Чуповски, вода ќе немаа овој дел од градот во периодот  од 9  до 15 часот.

Раскрсницата кај ТЦ „Палома Бјанка“ ќе биде затворена за сообраќај од семафорот до пред Собранието, а автобусите ќе биде се движат преку улицата Даме Груев од запад кон исток.

Можеби ќе ве интересира

IQOS ја создава иднината на тутунската индустрија

IQOS ја создава иднината на тутунската индустрија

Нов меѓународен одбор за доверба на Универзитетот ФОН - придонес кон задржување на младите и одржување на квалитетот на високото образование -

Нов меѓународен одбор за доверба на Универзитетот ФОН - придонес кон задржување на младите и одржување на квалитетот на високото образование -

Утре прекин на водоснабдувањето на две улици

Утре прекин на водоснабдувањето на две улици

Уличниот дефект на ул. Лисец 80 е завршен

Уличниот дефект на ул. Лисец 80 е завршен

На ул.Прашка/Лондонска водоснабдувањето е нормализирано

На ул.Прашка/Лондонска водоснабдувањето е нормализирано

Huawei Y6s со поголема интелигенција и обновен дизајн почна да се продава и во Северна Македонија

Huawei Y6s со поголема интелигенција и обновен дизајн почна да се продава и во Северна Македонија

Истражување презентирано во Давос - се бара од владите да ги намалат стапките на пушење

Истражување презентирано во Давос - се бара од владите да ги намалат стапките на пушење

УСЈЕ: Борбата за чист водух мора да бидат темелени на факти

УСЈЕ: Борбата за чист водух мора да бидат темелени на факти

Саниран дефектот на Бул. Асном 74 и 78 и водоснабдувањето е нормализирано

Саниран дефектот на Бул. Асном 74 и 78 и водоснабдувањето е нормализирано