07 Април, 2020
0.0251

ВО ЖИВО: Прес - конференција на министерот Филипче

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 26 Март, 2020

Mинистерот за здравство, доц. д-р Венко Филипче, денеска во 16:00 часот, ќе одржи прес-конференција.

Нови 24 случаи со коронавирус се потврдени денеска. Министерството за здравство информира дека во Скопје има (15), во Куманово (4), во Дебар (2), и по еден случај во Охрид,  Штип и во Тетово. Со ова вкупната бројка на дијагностицирани пациенти денеска до 12 часот се искачи на 201 лице. 


Можеби ќе ве интересира

Бензините со уште пониска цена

Бензините со уште пониска цена

ПРОФЕСОР ДРАГАН ДАНИЛОВСКИ ЗА ФАКТОР: Новиот корона вирус САРС-КоВ-2 е најопасен од сите негови „собраќа“

ПРОФЕСОР ДРАГАН ДАНИЛОВСКИ ЗА ФАКТОР: Новиот корона вирус САРС-КоВ-2 е најопасен од сите негови „собраќа“

Премиерот Спасовски со скратено работно време

Премиерот Спасовски со скратено работно време

ВО КУМАНОВО СЕ БАРА МАСКА ПОВЕЌЕ: Шивачките се фатија за работа за да помогнат

ВО КУМАНОВО СЕ БАРА МАСКА ПОВЕЌЕ: Шивачките се фатија за работа за да помогнат

ТРАГЕДИЈА ВО ВЕЛЕС: Мајка и син се најдени починати во станот

ТРАГЕДИЈА ВО ВЕЛЕС: Мајка и син се најдени починати во станот

ДОБИ КРИВИЧНА: Девојка од Порој ширела лажни вести

ДОБИ КРИВИЧНА: Девојка од Порој ширела лажни вести

Димитриевски: Имаме уште двајца починати наши сограѓани во Куманово

Димитриевски: Имаме уште двајца починати наши сограѓани во Куманово

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови жртви и продолжен полициски час во цела Македонија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Нови жртви и продолжен полициски час во цела Македонија

Позитивните без здравствено осигурување, ќе се лекуваат на товар на Фондот

Позитивните без здравствено осигурување, ќе се лекуваат на товар на Фондот