09 Декември, 2023
0.0293

ВОДИТЕЛКАТА ЛИЛА: Го победив ракот

Објавено во: Стил 10 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Водителката Лила Филиповска за списанието за жени „Убавина и здравје“ за првпат проговори за својата најголема животна битка – ракот на дојка.

– Се чувствувам одлично, победнички! Последниот пет-скен покажа дека канцерот се повлекол и дека сум здрава! Имам измешани чувства. На моменти се смеам гласно, па ќе ми надојдат солзи… Повеќе од една година бев во постојана неизвесност и сонував за овој момент кога докторите ќе ми кажат: „Лила, во оваа битка ти си победникот!“ За среќа, го дочекав тоа – вели Лила за „Убавина и здравје“.

Таа вели дека кога ја слушнала дијагнозата „канцер на дојка“ била во тотален шок, но останала без глас.

фото Инстаграм

* Наградата се доделува на котирано друштво, избрано со гласање преку онлајн анкета на веб страниците на Берзата и интернет порталот „Фактор“, кој е партнер на Берзата во доделувањето на оваа награда. Гласањето се врши паралелно на двете веб страници и акцијата на издавачот што ќе има најмногу гласови од двете анкети збирно, ќе биде прогласена за Акцијата на годината по избор на јавноста за 2023 година.
Предмет на анкетата е листа од десет котирани акции, избрани врз основа на остварениот промет и транспарентноста во нивното работење.