19 Јуни, 2019
0.0197

Volvo Cars – Freedom to Move во Скопје

Објавено во: Мои пари 22 Мај, 2019


На денешната средба со претставници на медиумите, ексклузивниот увозник на Volvo за Македонија – Премиум АГС истакна дека е вистинско задоволство што за првпат во Македонија еден бренд се претставува со модерен Pop Up Showroom, изграден по највисоки стандарди. Во текот на три дена, од Volvo Cars Macedonia очекуваат преку 100 тест возења на сите модели на Volvo, како и повеќе илјади посетители.

Освен што за првпат на едно место се достапни за тест возење сите модели на Volvo, хајлајт е и фактот што за првпат во Македонија, публиката може да се запознае со новите S60 и V60 Cross Country.

Од Volvo Cars Macedonia најавија дека во финална фаза е и изградбата на првиот специјализиран салон за Volvo во Македонија, а очекуваат свеченото отворање да биде во текот на месец јуни.

Freedom to Move караванот ќе биде поставен пред Skopje City Mall и во четврток од 10:00 часот изутрина, а освен што можете да ги разгледате автомобилите и да направите тест возење, можете да се запознаете и со E.V.A. Иницијативата на Volvo – проект кој има за цел еднакви возила за сите.

Volvo Cars преку E.V.A. Иницијативата ги сподели со целиот свет драгоцените податоци од нивните 40-годишни тестови и истражувања во областа на безбедноста, а од сега секој може да учествува и во специјалниот натпревар на Volvo – да придонесе за безбедноста во сообраќајот и да добие награда: патување во Гетеборг – Шведска.

Во Pop Up салонот на Volvo пред Skopje City Mall, побарајте го специјалниот формулар за учество во натпреварот, дајте ја Вашата идеа која мислите дека може да придонесе во безбедноста на сообраќајот и можеби токму Вие ќе бидете наградени со патување за двајца во Гетеборг – Шведска, домот на Volvo Cars.


Можеби ќе ве интересира

Студентски кредит од Халк Банка со 0% камата за студирање на Меѓународниот Балкански универзитет

Студентски кредит од Халк Банка со 0% камата за студирање на Меѓународниот Балкански универзитет

Oхридска банка воведува промотивни услови на кредитите за физички лица

Oхридска банка воведува промотивни услови на кредитите за физички лица

Запознајте ја Нела - првиот банкарски електронски асистент

Запознајте ја Нела - првиот банкарски електронски асистент

Отворен новиот продажен салон, Инженеринг и Сервисен центар на Енергија ДОО

Отворен новиот продажен салон, Инженеринг и Сервисен центар на Енергија ДОО

Битолска млекара ги наградува своите најлојални вработени

Битолска млекара ги наградува своите најлојални вработени

На Јавните претпријатија им треба вакцинација против корупција

На Јавните претпријатија им треба вакцинација против корупција

Продолжува поддршката на ИутеКредит на млади фудбалери за учество на Real Madrid Clinic камповите

Продолжува поддршката на ИутеКредит на млади фудбалери за учество на Real Madrid Clinic камповите

Даночни поттикнувања за македонскиот спорт (I дел)

Даночни поттикнувања за македонскиот спорт (I дел)

Едиција КАЛЕИДОСКОП – потребното освежување на македонската издавачка сцена

Едиција КАЛЕИДОСКОП – потребното освежување на македонската издавачка сцена