05 Јули, 2020
0.0229

Воведена нова автобуска линија

Објавено во: Мои пари 04 Април, 2013

Градоначалникот на Град Скопје Коце Трајановски и директорот на ЈСП Скопје Мишо Николов денеска ја промовираа новата автобуска линија 5А што ќе сообраќа од населбата Дексион во општина Ѓорче Петров до Клиничкиот Центар.

- Новата автобуска линија 5А се воведува на директно барање на жителите на Дексион и Ѓорче Петров, кои побараа уште една автобуска линија што ќе ја поврзе оваа општина со Клиничкиот центар, рече Трајановски.

Тој упати благодарност до Владата на Република Македонија за помошта за обновување на возниот парк на ЈСП Скопје без која, како што рече, немаше да бидеме во можност да ги воведеме овие нови линии.

Претходно, пред околу две години, ЈСП Скопје ја воведе и автобуската  линија 22А.

Можеби ќе ве интересира

Еуромакс: Проектот за рудник Иловица-Штука да не се злоупотребува за политички поени

Еуромакс: Проектот за рудник Иловица-Штука да не се злоупотребува за политички поени

Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

Семос Едукација – вашата прва станица за реализација на владините ваучери

Семос Едукација – вашата прва станица за реализација на владините ваучери

Wise.Blue се приклучува на програмата за официјални партнери на Твитер со цел зајакнување на performance огласувачите

Wise.Blue се приклучува на програмата за официјални партнери на Твитер со цел зајакнување на performance огласувачите

Нова услуга од Халкбанк: Бесконтактно плаќање со Mastercard преку новата апликација HalkPay

Нова услуга од Халкбанк: Бесконтактно плаќање со Mastercard преку новата апликација HalkPay

„Курвински хроники“ е роман за сите нас кои го фрламе првиот камен

„Курвински хроники“ е роман за сите нас кои го фрламе првиот камен

Забарите откриваат: како да ја намалите штетата на вашите заби предизвикана од пушењето?

Забарите откриваат: како да ја намалите штетата на вашите заби предизвикана од пушењето?

РСС ќе награди најдобри идеи за дигитални решенија во три области со по 10 илјади евра

РСС ќе награди најдобри идеи за дигитални решенија во три области со по 10 илјади евра

Многу работа, а малку игра нема да ја спаси планетата

Многу работа, а малку игра нема да ја спаси планетата