21 Февруари, 2020
0.0229

(ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО) Човек со страотни напади како последица на коронавирус

Објавено во: Свет 26 Јануари, 2020

Повеќе од 50 луѓе починале од новиот коронавирус, а повеќе од 2.000 луѓе се заразени.

Засега, Светската здравствена организација не сака да прогласи глобална вонредна состојба, тврдејќи дека нема доволно причина да го стори тоа.

Новиот, брзорастечки коронавирус, кој веројатно потекнува од лилјаци, иако генетски сличен на вирусите САРС или МЕРС, припаѓа на друга група наречена бетакоронавирус, според една кинеска студија. Со овој вирус може да се заразат диви животни и луѓето. Може да потекнува од лилјаци како САРС, но меѓу овие животни и луѓето вирусот може да има повеќе домашни посредници.

Социјалните медиуми сè уште се преплавени со снимки кои доаѓаат од Кина.

Едно од најстрашните е објавено на Твитер и го пренесе британскиот „The Sun“

Тоа, како што наведуваат од Курир.рс, покажува човек за кого наводно се тврди дека има страотни напади кои се последица на коронавирусот.

Автентичноста на снимката не е потврдена.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) Украинци евакуирани од Вухан дома пречекани со камења

(ВИДЕО) Украинци евакуирани од Вухан дома пречекани со камења

(ВИДЕО) ЖЕНА ГО НАПАДНА ПУТИН: Го праша како може да се живее со 157 евра?

(ВИДЕО) ЖЕНА ГО НАПАДНА ПУТИН: Го праша како може да се живее со 157 евра?

ДЕТАЛИ ОД ЛОНДОН: Верниците му се спротивставиле на напаѓачот

ДЕТАЛИ ОД ЛОНДОН: Верниците му се спротивставиле на напаѓачот

Напад во џамија во Лондон - избоден човекот кој ја водел молитвата

Напад во џамија во Лондон - избоден човекот кој ја водел молитвата

НАСТРАДАА БАЛКАНЦИ: Убиени се во нападите во Германија

НАСТРАДАА БАЛКАНЦИ: Убиени се во нападите во Германија

ЕКСТРЕМИЗМОТ Е УШТЕ ЖИВ - што напишал убиецот во прошталното писмо

ЕКСТРЕМИЗМОТ Е УШТЕ ЖИВ - што напишал убиецот во прошталното писмо

(ВИДЕО+ФОТО) КРВОПРОЛЕВАЊЕ ВО ГЕРМАНИЈА - СЕ пукало на девет локации, деветмина загинати

(ВИДЕО+ФОТО) КРВОПРОЛЕВАЊЕ ВО ГЕРМАНИЈА - СЕ пукало на девет локации, деветмина загинати

(ВИДЕО) МОСКВА СЕ ПРОТИВИ: Една земја се закани дека ќе интервенира во Сирија

(ВИДЕО) МОСКВА СЕ ПРОТИВИ: Една земја се закани дека ќе интервенира во Сирија

ЖРТВИ НА КОРОНАВИРУС: Починаа двајца луѓе во Иран

ЖРТВИ НА КОРОНАВИРУС: Починаа двајца луѓе во Иран