26 Октомври, 2020
0.0373

ЗА ИНЦИДЕНТОТ ВО СТРУМИЦА: Дваесетина луѓе го однеле мртовецот сосе креветот

Објавено во: Македонија 21 Септември, 2020

Полицијата и јавното обвинителство го расчистуваат случајот со украдениот мртовец во Струмица. 

Пациентот на 49 годишна возраст е примен во амбуланта во тешка состојба, а го донеле неговата ќерка и сопругата. 

По дваесетина минути тој починал, а дваесетина граѓани од Турското маало во Струмица насилно го извлекле починатиот сосе кревет надвор во дворот на болницата, го дигнале од креветот и го префриле преку оградата, го ставиле во комбе и заминале во непознат правец.

Директорот на струмичката болница, Наќе Гогов, го осудил овој чин, бидејќи граѓаните кои го грабнале починатиот не им дозволиле на лекарите да потпишат посмртница и да ги пополнат потребните документи, а се однесувало насилно и кон медицинскиот персонал.

Не се знае дали починатиот бил заразен со коронавирусот. 

Во текот на денот на улиците на Струмица имаше тепачка, но не се знае дали се работи за луѓето кои го грабнале починатиот човек. 

Можеби ќе ве интересира

Нефи Усеини на операција во Турција

Нефи Усеини на операција во Турција

Д-р. Стојанов за Фактор: Бројките кажуваат дека вирусот е поактивен, поинфективен и посмртоносен

Д-р. Стојанов за Фактор: Бројките кажуваат дека вирусот е поактивен, поинфективен и посмртоносен

Комисија за односи со верските заедници: Куќните слави без гости

Комисија за односи со верските заедници: Куќните слави без гости

ГОЛЕМ БРОЈ БОЛНИ ОД КОВИД МОРА ДА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРААТ: Во ГОБ „8 Септември“ и во Ковид-центарот Козле итно да се зголемат болничките капацитети

ГОЛЕМ БРОЈ БОЛНИ ОД КОВИД МОРА ДА СЕ ХОСПИТАЛИЗИРААТ: Во ГОБ „8 Септември“ и во Ковид-центарот Козле итно да се зголемат болничките капацитети

Кичеец примен во затворот во Струга

Кичеец примен во затворот во Струга

НЕ ВИДОВМЕ МОРЕ, А НЕМА НИ ШОПИНГ - грчката граница е сигурно затворена до 8 ноември

НЕ ВИДОВМЕ МОРЕ, А НЕМА НИ ШОПИНГ - грчката граница е сигурно затворена до 8 ноември

Спасовски: Полицијата ќе ги проверува домовите и по допрен глас

Спасовски: Полицијата ќе ги проверува домовите и по допрен глас

НЕ СЕ ИСКЛУЧУВА ПОЛИЦИСКИ ЧАС - состанокот на Комисијата заврши, се чека пресот на Филипче

НЕ СЕ ИСКЛУЧУВА ПОЛИЦИСКИ ЧАС - состанокот на Комисијата заврши, се чека пресот на Филипче

Стомачен вирус, ништо не ти е: Со вакви зборови почнува голготата на Надица која храбро се бори со туморот на мозокот, ниту еден неврохирург не сакал да ја оперира

Стомачен вирус, ништо не ти е: Со вакви зборови почнува голготата на Надица која храбро се бори со туморот на мозокот, ниту еден неврохирург не сакал да ја оперира