29 Ноември, 2021
0.0237

За недела дена од коронавирусот починале браќа близнаци во Србија, а потоа и нивната мајка

Објавено во: Балкан, Корона Вирус 20 Октомври, 2021

Во Србија за недела дена од коронавирусот починале браќа близнаци, а по неколку дена починала и нивната мајка. 

„Мичо и Жика иако имаа скромни приходи и живееја тешко, им помагаа на сите колку што можеа. Нивната смрт не потресе сите, ние се уште сме во шок поради големата загуба. На погребот, сите членови на нашето друштво плачеа. Секогаш ќе го чуваме споменот за нив“, изјави за српскиот весник  „Новости“, секретарот на шаховскиот клуб Миријево, Срѓан Јанковиќ, неколку дена по трагичната смрт на браќата близнаци Мирослав и Љубомир Живковиќ (59), кои починаа како последица на коронавирусот.

Беа сместени во болницата „Ковид“ во Батајница, но починаа за една недела. 

Тие биле примени во болницата во Батајница во тешка состојба, па веднаш биле приклучени на респиратор. Поради некои свои ставови  не сакале да се вакцинираат. 

Во Србија повеќе родилки и трудници починаа од коронавирусот. 

Можеби ќе ве интересира

Над половина метар снег ја парализираше Словенија

Над половина метар снег ја парализираше Словенија

Дали децата треба да примат трета доза од вакцината?

Дали децата треба да примат трета доза од вакцината?

СИНОЌА ИМАЛО ПЕТ КИЛОМЕТРИ КОЛОНА НА АВТОПАТОТ СТРУМА - по страотната несреќа со македонскиот автобус, сообраќајот се уште не е обновен

СИНОЌА ИМАЛО ПЕТ КИЛОМЕТРИ КОЛОНА НА АВТОПАТОТ СТРУМА - по страотната несреќа со македонскиот автобус, сообраќајот се уште не е обновен

Награда од 20 илјади евра за тројниот убиец кај Дечане

Награда од 20 илјади евра за тројниот убиец кај Дечане

ФРАНКЕШТАЈН ИЛИ СУПЕРМУТАНТ: Има четири други мутации, а нив не ги зборувате, вели Шеклер

ФРАНКЕШТАЈН ИЛИ СУПЕРМУТАНТ: Има четири други мутации, а нив не ги зборувате, вели Шеклер

ТАТКО МОНСТРУМ: Ја дрогирал и ја силувал малолетната ќерка 140 пати

ТАТКО МОНСТРУМ: Ја дрогирал и ја силувал малолетната ќерка 140 пати

КОЈ ОД БОЛНИТЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА РЕСПИРАТОР: Со ултразвук може да се предвиди како ќе се развива болеста, пулмологот Шкопљанац користи ваква метода

КОЈ ОД БОЛНИТЕ ЌЕ ЗАВРШИ НА РЕСПИРАТОР: Со ултразвук може да се предвиди како ќе се развива болеста, пулмологот Шкопљанац користи ваква метода

САКАЛА ЕДЕН ДЕН ДА БИДЕ ЛЕКАР: Сонот на тинејџерката што беше убиена со калашников во автобусот на Косово ќе остане неостварен

САКАЛА ЕДЕН ДЕН ДА БИДЕ ЛЕКАР: Сонот на тинејџерката што беше убиена со калашников во автобусот на Косово ќе остане неостварен

СЕДЕВ НА ПРВОТО СЕДИШТЕ КОГА ПРЕД НАС ИЗЛЕЗЕ МАСКИРАНО ЛИЦЕ СО КАЛАШНИКОВ: Сведочи тинејџер за злосторството во автобусот на Косово

СЕДЕВ НА ПРВОТО СЕДИШТЕ КОГА ПРЕД НАС ИЗЛЕЗЕ МАСКИРАНО ЛИЦЕ СО КАЛАШНИКОВ: Сведочи тинејџер за злосторството во автобусот на Косово