08 Април, 2020
0.0253

За што разговараа албанските лидери од земјава со Рама?

Објавено во: Македонија 30 Декември, 2016

Лидерите на политичките партии на Албанците во земјава вчера во Тирана, имале средба со албанскиот премиер, Еди Рама. 

На средбата со Рама на која учествувал и шефот на албанската дипломатија Дитмир Бушати биле лидерoт на ДУИ, Али Ахмети, лидерот на ДПА-Движење за реформи Зијадин Села и Билал Касами од движењето БЕСА. Според медиумите, во фокусот на разговорот била политичката ситуација во Македонија и формирањето нова влада.

Ова е втора средба месецов на албанските лидери од Македонија со Рама. 

Можеби ќе ве интересира

(ФОТО) Полна Месечина во време на епидемија

(ФОТО) Полна Месечина во време на епидемија

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ја изгубија битката со коронавирусот, три нови жртви

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Ја изгубија битката со коронавирусот, три нови жртви

ФОТОГАЛЕРИЈА: Скопје пусто, почна полицискиот час

ФОТОГАЛЕРИЈА: Скопје пусто, почна полицискиот час

Двајца штипјани се излекуваа од коронавирусот

Двајца штипјани се излекуваа од коронавирусот

Петровска: Во ист автомобил не смее да се возат повеќе од тројца патници

Петровска: Во ист автомобил не смее да се возат повеќе од тројца патници

(ВО ЖИВО) Прашања и одговори за ограничувањето на движењето

(ВО ЖИВО) Прашања и одговори за ограничувањето на движењето

ЗАГАДЕН ВОЗДУХ И КОВИД 19: Oвие два фактори се фатални за луѓето

ЗАГАДЕН ВОЗДУХ И КОВИД 19: Oвие два фактори се фатални за луѓето

Повеќе пунктови за тестирање, бара Кризниот штаб од Куманово

Повеќе пунктови за тестирање, бара Кризниот штаб од Куманово

Почина 27 годишната родилка од Куманово

Почина 27 годишната родилка од Куманово