04 Декември, 2021
0.0324

БАРАЊЕ ЗА РАЗВОД НА ДЕСЕТ СТРАНИ

КРАЈ НА ЕДНА УБАВА БАЈКА: Анџелина Џоли и Бред Пит се разделуваат!

Објавено во: Мои пари 21 Септември, 2016

Анџелна Џоли и Брет Пит денеска го шокираа светот кога објавија дека се разведуваат. Со брзина на светлината се прошири информацијата дека Џоли не е задоволна како Бред ги воспитува нивните шест деца а други изввори тврдат дека за крајот на 12-годишната врска е виновна француската глумица Марион Котијар.

Барањето за развод Анџелина го образложила на десет страни.

Таа во документите напишала дека се разделени од 15 септември оваа година, што значи дека не живеат заедно пет дена. Како целосно име на Бред е наведено Вилијам Бред Пит. Според ексклузивните документи кои ги пренесеува Дејли Меил.ком , Џоли на десет страни потпишала дека сака целосно старателство над нивните шест заеднички деца.

Исто така во документите е наведено дека Бред ќе мора да одговори 30 дена од поднесувањето на барањето.

Што се однесува до поделбата на имотот, Анџелина потпишала дека се согласува на поделба во која спаѓа заработка, накит, но и се она со што се здобиле пред и во текот на разводот, а што е заштитено со предбрачен договор. 

Сите детали и документи погледнете ги овде.


Можеби ќе ве интересира

ЗАСАДЕН Е ВТОРИОТ „ПЕНЗИСКИ ПАРК“ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО ОХРИД

ЗАСАДЕН Е ВТОРИОТ „ПЕНЗИСКИ ПАРК“ ВО СРЕДНОТО УЧИЛИШТЕ „СВ.КИРИЛ И МЕТОДИЈ“ ВО ОХРИД

Зоран Спасов Ѕоф ќе ја промовира новата книга „Торонто експрес“ во Literatura.mk Superstore во „Ист гејт мол“

Зоран Спасов Ѕоф ќе ја промовира новата книга „Торонто експрес“ во Literatura.mk Superstore во „Ист гејт мол“

Новата серија гејмерски монитори HUAWEI MateView GT веќе e достапна на македонскиот пазар

Новата серија гејмерски монитори HUAWEI MateView GT веќе e достапна на македонскиот пазар

Еднодневна изложба на илустрации во Гевгелија

Еднодневна изложба на илустрации во Гевгелија

Започна со 4 вработени, а денес е најголем брокер на пазарот на осигурување – СН Осигурителен Брокер овој декември одбележува 7 години постоење

Започна со 4 вработени, а денес е најголем брокер на пазарот на осигурување – СН Осигурителен Брокер овој декември одбележува 7 години постоење

А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега

А1 Македонија со најдобрата новогодишна промоција во мобилната телефонија досега

Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Moџо Килингтон: „Уништување“ е роман за потрагата по себе и пропаѓањето на соништата што сме ги имале

Четврто коло во наградната игра ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ

Четврто коло во наградната игра ИГРАЈ БЕЗ НЕРВОЗИ И МЕРЦЕДЕС ВОЗИ

Прва фабрика во Македонија за производство на сончогледово масло со традиција од 1923 година

Прва фабрика во Македонија за производство на сончогледово масло со традиција од 1923 година