22 Јуни, 2024
0.0243

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“ ВЛОЖУВА ВО ИДНИНАТА НА МАКЕДОНСКАТА ОДБОЈКА

Објавено во: Мои пари 29 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Медицинскиот тим на болницата ќе се грижи за подготвеноста на младите одбојкарки на„Газели волеј“ и „Форца волеј“.

Како еден од најголемите поддржувачи на македонскиот спорт, Клиничката болница „Аџибадем Систина“ стана медицински спонзор на двата одбојкарски клубови „Газели волеј“ и „Форца волеј“. Преку оваа соработка, младите и талентирани одбојкарки добиваат уште еден сериозен сојузник на патот до големите спортски успеси и достигнувања. Медицинската екипа на болницата се става на располагање за нивна спортска подготвеност, како и за третман и превенција на спортски повреди.

„Сакам да искажам благодарност до ’Аџибадем Систина’ што ги препозна квалитетот и трудот што го вложуваат целиот тим на ’Газели’ и што станува дел од нашата приказна. Ние сме млад клуб и наша главна цел е да вложуваме во млади одбојкарки и да им овозможиме најдобри услови, со цел да ги исполнат своите соништа. Исто така, наша цел е да го подигнеме квалитетот на македонската одбојка на највисоко ниво. За таа цел, го создадовме единствениот дом на одбојката, спортската сала ’Форца’, која е целосно реновирана и посветена на развојот на овој спорт. Искрена благодарност до болницата ’Аџибадем Систина’, која ќе биде главната поддршка и помош на одбојкарките и нивните родители во нивниот правилен раст и развој во врвни одбојкарки“, изјави Ана Пејовска, тренер на „Газели волеј“ и „Форца волеј“.

Медицинскиот тим на болницата ќе биде задолжен за подготвеноста на одбојкарките, пред сѐ, за превенција на спортски повреди и нивен третман.

„’Аџибадем Систина’ е бренд што долги години помага и инвестира во спортистите. Ова се млади девојки што се исклучително талентирани и сметаме дека со наша помош и поддршка дополнително ќе придонесеме за нивниот развој во професионални спортисти. Капацитетите на спортскиот центар ’Премиум’, делот за фитнес и делот за физикална терапија и рехабилитација и целокупнуот тим задолжен за третман на спортски повреди се ставени на располагање на младите одбојкарки. Се надевам дека ќе бидеме заедно долги години и ќе имаме успешна соработка“, изјави д-р Михајло Ивановски, ортопед.

Клиничката болница „Аџибадем Систина“ континуирано вложува во развојот на спортот, преку бројни спонзорства на македонските клупски и репрезентативни тимови, како и на спортски индивидуалци, кои со своите резултати ја испишуваат историјата на македонскиот спорт. Особено сме горди кога застануваме како поддршка зад млади спортисти и даваме шанса за понатамошен развој на различни сегменти во спортот.

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

ЕВН Хоме ја прифати понудата на АД ЕСМ од 60 евра за мегаватчас за 85 отсто од потребите

ЕВН Хоме ја прифати понудата на АД ЕСМ од 60 евра за мегаватчас за 85 отсто од потребите

Амбасадорите Дејвид Гир и Кшиштоф Гжелчик во Македонски Брод - граѓаните заинтересирани да реализираат проекти со ЕУ-поддршка

Амбасадорите Дејвид Гир и Кшиштоф Гжелчик во Македонски Брод - граѓаните заинтересирани да реализираат проекти со ЕУ-поддршка

Концерти, фестивали, кино на отворено – Halk EZ ја отвора сезоната на кул искуства за своите корисници

Концерти, фестивали, кино на отворено – Halk EZ ја отвора сезоната на кул искуства за своите корисници

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“