12 Јуни, 2024
0.0288

AI Tech Summit повторно во Скопје

Објавено во: Мои пари 22 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

На 3-ти и 4-ти октомври, 2024 во Националната Опера и Балет, повторно ќе се одржи AI Tech Summit – глобалниот технолошки настан, кој и оваа година на едно место ќе ги обедини водечките умови во вештачката интелигенција на светските гиганти како Google, Microsoft, Amazon, UBS, NVIDIA, Netflix, Ericson и други.


АI Tech Summit e во организација на чешката компанија TBM Group во соработка со М6 Едукативен центар, кој го препознава значењето на модерните технологии за современо работење и функционирање на организациите.


На годинешното издание на AI Tech Summit во Скопје, учесниците ќе имаат можност да се запознаат со со најновите достигнувања во технологијата вештачката интелигенција и нејзина апликативна примена во различни индустрии и сектори како ИТ, финансии, дизајн, производство, здравство, забава и др.


AI Tech Summit е најголемиот технолошки настан на тема вештачка интелигенција во југоисточна Европа и служи како вонредна или корисна платформа за интерактивно вмрежување, можност за соработка и регионално поврзување во екосистемот за вештачка интелигенција.


Регистрацијата и продажбата на билети е веќе отворена на www.techsummit.ai.

Во прилог се линкови од минатиtе изданија во Скопје и Малага:

https://www.youtube.com/watch?v=YtXSvWWCQ-M&t=18s

https://www.youtube.com/watch?v=V6fc7TPhkJ8&t=133s

https://www.youtube.com/watch?v=y1RIjFLhf2s&t=4s

Како и линкови од нашите социјални мрежи:

https://mk.linkedin.com/showcase/techsummitai/

https://www.facebook.com/TechSummitAI/

ПР објава

Можеби ќе ве интересира

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“, МЕДИЦИНСКИ ПАРТНЕР НА ФК "ВАРДАР"

„АЏИБАДЕМ СИСТИНА“, МЕДИЦИНСКИ ПАРТНЕР НА ФК "ВАРДАР"

ДОБРАТА КАМАТА ОД ДАЛЕКУ СЕ ГЛЕДА! Шпаркасе Банка со нова понуда за Депозит Плус

ДОБРАТА КАМАТА ОД ДАЛЕКУ СЕ ГЛЕДА! Шпаркасе Банка со нова понуда за Депозит Плус

Со голем настан Македонската шаховска федерација ќе одбележи еден век постоење на Светската шаховска федерација ФИДЕ

Со голем настан Македонската шаховска федерација ќе одбележи еден век постоење на Светската шаховска федерација ФИДЕ

Како да се отстрани непријатниот мирис на цигарите од домот?

Како да се отстрани непријатниот мирис на цигарите од домот?

Најдобрите светски тимови повторно се гости на РФМ

Најдобрите светски тимови повторно се гости на РФМ

Забави со познати домашни џез музичари во гурманската авенија на Diamond Mall

Забави со познати домашни џез музичари во гурманската авенија на Diamond Mall

Успешни приказни, врвни професионалци, млади лидери, размена на идеи – се одржа втората конференција „Чувари на мудроста“

Успешни приказни, врвни професионалци, млади лидери, размена на идеи – се одржа втората конференција „Чувари на мудроста“

Балансирана и здрава цревна флора со пробиотски јогурт

Балансирана и здрава цревна флора со пробиотски јогурт

СТРУЖАНЕЦ ГО ОСВОИ НАЈПОСАКУВАНИОТ СУПЕР МИЛИОНЕР ВРЕДЕН 7.891.340 ДЕНАРИ

СТРУЖАНЕЦ ГО ОСВОИ НАЈПОСАКУВАНИОТ СУПЕР МИЛИОНЕР ВРЕДЕН 7.891.340 ДЕНАРИ