24 Јуни, 2018
0.4454
    ALK 8331.04    0.37%     BESK 9899    1.01%     COMA 306    0%     GRNT 848.09    2.11%     KMB 5322.64    1.79%     MPT 43620.21    5.11%     MTUR 4790.91    1.94%     OHB 6376.92    -0.37%     OKTA 4747    9.98%     POPK 15    7.14%     RMDEN16 95.5    0%     RMDEN17 95.6    0.21%     RZLV 82.6    1.98%     RZUS 149.5    6.03%     STB 981.83    1.27%     STBP 896.62    0.28%     STIL 153.87    3.97%     TETE 2299.91    0.45%     TNB 13946.7    1.16%     TPLF 1113    -9.95%     TTK 1030.25    2.55%     UNI 2618.83    8.01%     ZILU 262.98    2.73%

Балкан

Ѓулер им порача на демонстрантие да се повлечат од паркот Гези!

Ѓулер им порача на демонстрантие да се повлечат од паркот Гези!

13 Јуни, 2013

Демонстрантие во Турција скептични за предложениот референдум

Демонстрантие во Турција скептични за предложениот референдум

13 Јуни, 2013

Генерален штрајк во Грција поради гасење на ЕРТ

Генерален штрајк во Грција поради гасење на ЕРТ

13 Јуни, 2013

Србите „лудуваат“ по Краш, Хрватите по Јафа

Србите „лудуваат“ по Краш, Хрватите по Јафа

13 Јуни, 2013

Одржувањето на фестивалот „Егзит“ ставен под знак прашалник

Одржувањето на фестивалот „Егзит“ ставен под знак прашалник

12 Јуни, 2013

„Етнос“: НЕПИТ- името на новата грчка државна радио и телевизија

„Етнос“: НЕПИТ- името на новата грчка државна радио и телевизија

12 Јуни, 2013

Најголемите грчки синдиката повикаа на 24-часовен штрајк поради затворањето на ЕРТ

Најголемите грчки синдиката повикаа на 24-часовен штрајк поради затворањето на ЕРТ

12 Јуни, 2013

МСЦИ: Грција од развиена држава стана пазар во развој

МСЦИ: Грција од развиена држава стана пазар во развој

12 Јуни, 2013

Дубровник- осмо светско чудо?

Дубровник- осмо светско чудо?

12 Јуни, 2013

Прекината програмата на грчката ЕРТ, вработените повикаа на масовен штрајк

Прекината програмата на грчката ЕРТ, вработените повикаа на масовен штрајк

12 Јуни, 2013

По Америка, српското Фиќо заминува за Русија

По Америка, српското Фиќо заминува за Русија

12 Јуни, 2013

H&M пристигнува во Белград

H&M пристигнува во Белград

11 Јуни, 2013

Демонстрантите со ултиматум до босанските власти: матични броеви или нови протести!

Демонстрантите со ултиматум до босанските власти: матични броеви или нови протести!

11 Јуни, 2013

Владата кастри работници, ја затвора државната телевизија ЕРТ

Владата кастри работници, ја затвора државната телевизија ЕРТ

11 Јуни, 2013

Ердоган повика да се повлечат демонстрантите, бидејќи ја загрозувале економијата?!

Ердоган повика да се повлечат демонстрантите, бидејќи ја загрозувале економијата?!

11 Јуни, 2013

Бруталност насекаде во Турција!

Бруталност насекаде во Турција!

11 Јуни, 2013

Полицијата жестоко ги растера демонстрантите на кои Ердоган им вети средба!

Полицијата жестоко ги растера демонстрантите на кои Ердоган им вети средба!

11 Јуни, 2013

Хрватските автопати под концесија на 50 години, за три милијарди евра!?

Хрватските автопати под концесија на 50 години, за три милијарди евра!?

11 Јуни, 2013