15 Август, 2020
0.0470

БЕЗ ГРИЖА ЗА КОВИД-19: Свадба во Бутел со 200 гости, журка за нова пицерија во Охрид

Објавено во: Македонија 13 Јули, 2020

Угостителски објект - пицерија е отворен викендов на Голден бич во Охрид на кој присуствувале доста гости, а пеела позната македонска пеачка. Во Бутел имало свадба на која присуствувале над 200 луѓе - ова се двата настани за кои надлежните здравствени власти имаат информации а кои ги наведуваат како пример дека во земјава и покрај брзото ширење на заразата, граѓаните се собираат и малку ги почитуваат мерките.

Од Државниот пазарен инспекторат за Фактор велат дека свадбите не се во нивна надлежност, а од Министерството за внатрешни работи најавија детали за подоцна. За објектот во Охрид имало полициски надзор, но се утврдило дека се почитувани протоколите.

Станува збор за објектот Егоист кој се поврзува со името на еден познат домашен бизнисмен, самиот дел од судски процес и актер во многу од последните објавени снимки. Тој и самиот присуствувал на отворањето. 

Организирањето на свадбите е забрането. 

А.Т.

Можеби ќе ве интересира

„Медена земја“ денеска на турската национана телевизија

„Медена земја“ денеска на турската национана телевизија

Повикан во полиција малолетник кој палел шума и се снимал на „Тик-Ток“

Повикан во полиција малолетник кој палел шума и се снимал на „Тик-Ток“

Комората на психолози е за онлајн настава

Комората на психолози е за онлајн настава

Таравари: Има договор за Влада, сега се прави само театар

Таравари: Има договор за Влада, сега се прави само театар

Адвокатот Спасе Скорниев ќе тужи затоа што полицаец му ја пцуел сестрата што работи во Влада

Адвокатот Спасе Скорниев ќе тужи затоа што полицаец му ја пцуел сестрата што работи во Влада

Љупчо Николовски и Артан Груби главни „ѕвезди“ во преговорите викендов

Љупчо Николовски и Артан Груби главни „ѕвезди“ во преговорите викендов

Од денеска Македонците со тестови во Црна Гора и Србија

Од денеска Македонците со тестови во Црна Гора и Србија

Ќе се пролонгира почетокот на учебната година најмалку до средината на септември

Ќе се пролонгира почетокот на учебната година најмалку до средината на септември

Груби: Лажните вести произведени од албанската опозиција ги поткопуваат преговарачките позиции на ДУИ

Груби: Лажните вести произведени од албанската опозиција ги поткопуваат преговарачките позиции на ДУИ