09 Јуни, 2023
0.0247

Чаир е на Ахмети и на ДУИ, порача Артан Груби

Објавено во: Македонија 20 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Првиот вицепремиер Артан Груби, вели дека Чаир е на лидерот Али Ахмети и на ДУИ. 

Ваква порака испрати на митингот. Вели дека собирот се одржува во убава атмосфера, спектакуларно и ќе бидат испратени убави пораки.

Чаир е  на Али Ахмети и на ДУИ“, кажа Груби, негирајќи дека станува збор за реваншизам кон Изет Меџити од „огнената група“. 

Рече дека Меџити бил поканет, но, како што наведе, „на крајот на краиштата никој не се кани во својот дом“.

Изет Меџити претходно изјави дека тој како претседател на чаирскиот огранок на партијата не е поканет на вечерашниот митинг.

Меџити порача дека тие работат, а другите нека пеат. 

Кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски го искритикува ваквото однесување, односно рече дека тој не плаќа даноци за да ДУИ пеат по кабинети. 

Денеска се појави видео на кое Ахмети пее. 

фото принтскрин

Можеби ќе ве интересира

Градоначалникот на Делчево: Имаме исконтактирано со околните општини, помошта во однос на пумпи за исфрлување на вода е на пат

Градоначалникот на Делчево: Имаме исконтактирано со околните општини, помошта во однос на пумпи за исфрлување на вода е на пат

МЗ се огласи со појаснување: Исти ќе бидат цените за приватно лекување во јавното здравство

МЗ се огласи со појаснување: Исти ќе бидат цените за приватно лекување во јавното здравство

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Во невреме во Делчево се поплавени најмалку 60 објекти

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Во невреме во Делчево се поплавени најмалку 60 објекти

Абдилфета Алими откако излезе од затвор: Само на 27 април 2017 ми ги дадоа клучевите од Собранието

Абдилфета Алими откако излезе од затвор: Само на 27 април 2017 ми ги дадоа клучевите од Собранието

Доктор Митов: Немаме пари за бесплатно лекување на државјани од Косово и Албанија

Доктор Митов: Немаме пари за бесплатно лекување на државјани од Косово и Албанија

(ФОТО) Пожарникарите ја испумпуваат водата од поплавените објекти во Делчево

(ФОТО) Пожарникарите ја испумпуваат водата од поплавените објекти во Делчево

Мицкоски: Со СДСМ може преодна Влада, со ДУИ не, затоа што тие се креаторите на лошите политики

Мицкоски: Со СДСМ може преодна Влада, со ДУИ не, затоа што тие се креаторите на лошите политики

(ВИДЕО) Автомобили под вода во Делчево

(ВИДЕО) Автомобили под вода во Делчево

Мостот Беласица намерно го запалиле „хулигани“

Мостот Беласица намерно го запалиле „хулигани“