20 Септември, 2020
0.0444

Чаир и Аеродром имаат најмногу заболени - што е со другите општини?

Објавено во: Македонија, Корона Вирус 06 Август, 2020

Во главниот град досега Ковид - 19 е дијагностициран кај 5.000 луѓе, а 1.231 се активни.

Како што соопшти Министерството за здравство, денеска во Скопје се оздравени 103 лица, а тројца починаа од коронавирусот.

Чаир има најголем број на заразени. Во оваа општина има 164 активни, а зад неа е Аеродром со 139 позитивни. Бутел има 80, а Гази Баба  121. 

Во Центар има 101, а во Карпош 110, додека Сарај е зад нив со 54 заразени. 

Во Општина Кисела Вода има 129, во Студеничани 42, во Шуто Оризари 100. 

Во Ѓорче Петров заболени се 88, во  Арачиново – 21, во Илинден – 22,  Петровец – 17, Чучер Сандево – 8, Сопиште – 20 и Зелениково- 6. 

За 24 часа во Македонија има 113 нови заболени од коронавирусот. 

Можеби ќе ве интересира

Вкупно три деца од иста група позитивни на Ковид-19 во Струмица

Вкупно три деца од иста група позитивни на Ковид-19 во Струмица

Родилка и бебе починале по пораѓање во ГАК

Родилка и бебе починале по пораѓање во ГАК

Министерство за здравство; Уште шестмина починати од Ковид-19

Министерство за здравство; Уште шестмина починати од Ковид-19

Приведен светиниколчанец за мачење животни по ургенција на Жерновски кај Спасовски

Приведен светиниколчанец за мачење животни по ургенција на Жерновски кај Спасовски

(ВИДЕО) МОН објави како децата ќе се враќаат в училиште од 1 октомври

(ВИДЕО) МОН објави како децата ќе се враќаат в училиште од 1 октомври

Заев: Избори за претседател на СДСМ по примерот на Социјалистичката партија на Бугарија

Заев: Избори за претседател на СДСМ по примерот на Социјалистичката партија на Бугарија

Андреј Жерновски вели дека ќе стори се да се уапси Младен Ефремов, кој убива кучиња со своето куче

Андреј Жерновски вели дека ќе стори се да се уапси Младен Ефремов, кој убива кучиња со своето куче

„Ленка“: Нухиу не може да биде заменик-министер за правда по аферата откриена од инспекторот Илиевски

„Ленка“: Нухиу не може да биде заменик-министер за правда по аферата откриена од инспекторот Илиевски

Инспекторатот ќе истражува дали имало непрофесионализам во последните смртни случаи на млади од Ковид-19 во Македонија

Инспекторатот ќе истражува дали имало непрофесионализам во последните смртни случаи на млади од Ковид-19 во Македонија