14 Декември, 2019
0.0159

До Дубаи за 390 евра!

Објавено во: Мои пари 22 Октомври, 2012

Македонија се поврза директно со Обединетите Арапски Емирати. Од денеска „Флајдубаи“ лета од Скопје до Дубаи двапати во неделата, во понеделник и во четврток, а во наредниот период може да се очекуваат и повеќе летови во неделата. - Убедени сме дека македонската маршрута ќе биде успешна - изјави на денешната прес-конференција во Скопје Гаит Алгаит, заменик-извршен директор на „Флајдубаи“ по реализација на првиот лет Дубаи - Скопје. Се очекува оваа нова воспоставена линија да донесе туристи во Македонија од ОАЕ кои сакаат да ја запознаат Македонија. Оваа нова дестинација ќе овозможи за граѓаните на Макдонија да се поврзат со 150 други дестинации, вклучувајќи ги Австралија и Далечниот Исток. Авионскиот билет до Дубаи чини 390 евра.

Можеби ќе ве интересира

ИутеКредит на Winterland во Скопје! Пари достапни веднаш во центарот на празничната еуфорија!

ИутеКредит на Winterland во Скопје! Пари достапни веднаш во центарот на празничната еуфорија!

Промовирана InnoTech Club, платформа за зголемување на свесноста за наука, технологија и иновации

Промовирана InnoTech Club, платформа за зголемување на свесноста за наука, технологија и иновации

Пет години стратешко партнерство на Тутунски Комбинат Прилеп и Филип Морис Интернешнал

Пет години стратешко партнерство на Тутунски Комбинат Прилеп и Филип Морис Интернешнал

Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

Тиго Фајнанс – две години синоним за достапност и брзина во финтек индустријата

А1 Македонија го најавува A1 Game Fest 2019 - најголемиот гејминг настан за оваа година

А1 Македонија го најавува A1 Game Fest 2019 - најголемиот гејминг настан за оваа година

Професионалната ориентација-откривање на способностите и афинитетите на учениците

Професионалната ориентација-откривање на способностите и афинитетите на учениците

Воздухот во домот може да биде од 2 до 5 пати позагаден од надворешниот воздух

Воздухот во домот може да биде од 2 до 5 пати позагаден од надворешниот воздух

Магична еуфорија во Скопје Мериот хотел и Дистрикт бар и ресторан

Магична еуфорија во Скопје Мериот хотел и Дистрикт бар и ресторан

Свечено доделување на наградата „ПЕГАЗ“ и промоција на „Насон прочитана книга“ од Соња Манџук

Свечено доделување на наградата „ПЕГАЗ“ и промоција на „Насон прочитана книга“ од Соња Манџук