02 Јуни, 2023
0.0248

ЕДНА ГАЛИЈА ВО ВАРДАР ИЗГОРЕ: Нема повредени, се истражува дали пожарот е подметнат

Објавено во: Македонија 19 Март, 2023

Добивај вести на Viber

Во една од скопските атракции, Галиите во Вардар, избувнал пожар. Како што пренесува Макфакс, инцидентот се случил рано утринава, само неколку минути пред 4.00 часот.

Министерството за внатрешни работи информира дека утрово во 03.57 часот било пријавено дека на подрачјето на Центар настанал пожар на објект – брод, сопственост на Град Скопје.

Интервенирала единица на противпожарната бригада по што за кратко време пожарот бил изгаснат.

За среќа нема повредени лица, а инцидентот ќе се истражува со цел да се утврдат причините за пожарот и евентуално дали е подметнат.

ФОТО: МИА (архива)

Можеби ќе ве интересира

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Aко нема уставни измени, државата ќе влезе во изолација

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Aко нема уставни измени, државата ќе влезе во изолација

Змија е фотографирана на паркинг во центарот на Скопје

Змија е фотографирана на паркинг во центарот на Скопје

(ВИДЕО) Пристигнаа новите оклопни возила набавени од САД

(ВИДЕО) Пристигнаа новите оклопни возила набавени од САД

Ковачевски: Ако не се случат уставните измени, наместо интеграција ќе имаме изолација

Ковачевски: Ако не се случат уставните измени, наместо интеграција ќе имаме изолација

Министерот за здравство ги повика хирурзите да работат во недела за да се намали листата на чекање

Министерот за здравство ги повика хирурзите да работат во недела за да се намали листата на чекање

Гостиварец платил 10.000 евра со цел неговото семејство да не дознае дека има љубовница

Гостиварец платил 10.000 евра со цел неговото семејство да не дознае дека има љубовница

Благој Бочварски казнет со 150 евра за вработувањето на сопругата и нејзината сестра во болницата во Штип

Благој Бочварски казнет со 150 евра за вработувањето на сопругата и нејзината сестра во болницата во Штип

Османи го нарече Макрон премиер на Франција

Османи го нарече Макрон премиер на Франција

Ковачевски се изгушка со Зеленски во Молдавија

Ковачевски се изгушка со Зеленски во Молдавија