22 Јуни, 2024
0.0620

Енергетска поддршка од Имлек протеин на Охрид ultra trail 2024

Објавено во: Мои пари 27 Мај, 2024

Добивај вести на Viber

Викендов Охрид живееше со енергијата и духот  на “Охрид Ултра-треил”,  каде што натпреварувачите трчаа на предизвикувачки рути меѓу езера и планини. Оваа година настанот постави нов рекорд, привлекувајќи над 440 учесници, рекреативци и професионални спортисти, кои се натпреваруваа во 4 трки од 22 км, 40 км, 65 км и 107 км. Претставувајќи 35 земји, овие спортисти покажаа извонредна издржливост и дух.

Имлек Протеин ја даде енергетската поддршка за сите спортисти во текот на викендот и за време на целата трка. Секој учесник имаше можност да ја надополни својата енергија со Имлек протеин шејковите, коишто беа достапни цело време за освежување и им обезбедија високо квалитетни дози протеин и енергија за да можат да ги освојуваат патеките се до целта. Посветеноста на Имлек Протеин, овозможи спортистите да можат да ги одржат своите перформанси и да останат енергични, придонесувајќи за незаборавно искуство на ултра-треил патеката.

Имлек Протеин беше домаќин на своја зона на плоштадот во Охрид, создавајќи одлична забавна поддржувачка атмосфера како за тркачите така и нивните поддржувачи. Зоната на Имлек Протеин  беше место кое нудеше супер релаксација и надополнување на енергија.

Протеините играат клучна улога и се од суштинско значење во поддршката за регенерирање, закрепнување и раст на мускулите. Имлек протеин шејковите нудат брз и лесен начин да ги задоволите дневните потреби за протеин. Имлек Протеин не содржи додаден шеќер или лактоза, а процентот на млечни масти изнесува само 0,1%. Со консумирање на Имлек протеин шејк 300 мл се добива загарантирана доза од 30 грама 100% чист млечен протеин. Достапен е како шејк во три различни вкуса, чоколадо, ванила и јагода и како пудинг во три варијанти, чоколадо, банана и ванила.

Токму заради ваквата хранлива вредност и состав, Имлек протеин беше омилениот пијалак на сите поголеми трки минатата година каде ја даде својата поддршка. Оваа година продолжува со поддршката и секако забава за сите спортисти, ентузијасти и рекреативци подготвени за освојување нови предизвици.


Можеби ќе ве интересира

ЕВН Хоме ја прифати понудата на АД ЕСМ од 60 евра за мегаватчас за 85 отсто од потребите

ЕВН Хоме ја прифати понудата на АД ЕСМ од 60 евра за мегаватчас за 85 отсто од потребите

Амбасадорите Дејвид Гир и Кшиштоф Гжелчик во Македонски Брод - граѓаните заинтересирани да реализираат проекти со ЕУ-поддршка

Амбасадорите Дејвид Гир и Кшиштоф Гжелчик во Македонски Брод - граѓаните заинтересирани да реализираат проекти со ЕУ-поддршка

Концерти, фестивали, кино на отворено – Halk EZ ја отвора сезоната на кул искуства за своите корисници

Концерти, фестивали, кино на отворено – Halk EZ ја отвора сезоната на кул искуства за своите корисници

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Видеолотарија Касинос Австрија обезбеди поддршка за спортскиот настан за млади- СПОРТСКИ ИГРИ ВЕЛЕС.

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Со IQOS TogetherX платформата во трката за Токио

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Кој ти брани да купиш Чоколино и да учествуваш во наградна игра?

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Од Идеја до Инвестиција преку програмата #ИмамИдеја на Стартап Клуб Скопје

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

Македонска премиера на целосно новиот Volkswagen Tiguan

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“

„Славиме заедно – 100 години Прилепска Пиварница“