14 Април, 2024
0.0276

„ФАШИСТИЧКИ ПОЛИТИЧАР, УБИЕЦ НА ДЕТЕ“ ТУРСКИТЕ МЕДИУМИ ГО ИЗВАДИЈА ПАЛЧО НА НАСЛОВНИТЕ СТРАНИЦИ: Еве што пишуваат додека се чека екстрадицијата

Објавено во: Македонија 06 Декември, 2023

Добивај вести на Viber

Додека се чека да биде испорачан од Турција во Македонија, Љупчо Палевски-Палчо, се најде на насловните страници и на турските медиуми.

Го нарекуваат „фашистички политичар“, убиец на дете и на постар човек.

Фашистички политичар баран за убиства на две лица, меѓу кои и 14-годишно девојче, фатен во Турција.

Љупчо Палевски, лидер на екстремно десничарска партија во Северна Македонија и баран за убиства на две лица, меѓу кои и 14-годишно девојче, е приведен во градот Беликесир во Турција.

По овој настан што го вознемири целиот Балкан, пишуваат турдките медиуми, полицијата во Македонија во рамки на истрагата за убиствата има четворица осомничени, меѓу кои и таткото на девојчето.

Веќе се спремаат документите за екстрадиција и се очекува уште денеска Турција да го предаде убиецот на македонските власти.


Можеби ќе ве интересира

„Новодишните“ куќарки нема да бидат тргнати од скопскиот плоштад, планирани се за настани

„Новодишните“ куќарки нема да бидат тргнати од скопскиот плоштад, планирани се за настани

Откажан митинг во Гостивар поради фатална сообраќајна несреќа

Откажан митинг во Гостивар поради фатална сообраќајна несреќа

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ го одбија „пазарот“ на ДУИ

СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ го одбија „пазарот“ на ДУИ

Илир Мета: Поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, верувам ги научи грешките од непотизмот

Илир Мета: Поддршка за ВМРО-ДПМНЕ, верувам ги научи грешките од непотизмот

Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски

Се омажи ќерката на Бранко Црвенковски

Македонија ќе признае геноцид во Сребреница

Македонија ќе признае геноцид во Сребреница

Тошковски: Конечно најдов време за семејството

Тошковски: Конечно најдов време за семејството

Вандализирани „урни“ во Могилата на непобедените

Вандализирани „урни“ во Могилата на непобедените

Османи: Кризниот штаб чека повици од луѓето во Израел за евакуација

Османи: Кризниот штаб чека повици од луѓето во Израел за евакуација