08 Април, 2020
0.0270

„Фчерашни новости“ и „Еден на Еден“ повторно со „Златна бубамара за популарноста“

Објавено во: Мои пари 23 Февруари, 2018

На синоќешното 21. по ред доделување на „Златна бубамара на популарноста“, повторно беа наградени емисиите „Фчерашни новости“ и „Еден на Еден“.

Водителот Жарко Димитриоски ја подигна наградата заедно со организаторот на емисијата Владо Оцевски. Сакајќи да им заблагодари на сите кои учествуваат во креирањето на најгледаното ток-шоу, Димитриоски со рап песна ги изрецитира имињата на 30-тината соработници и креатори на „Еден на Еден“.

Ова е трето признание за најдобра телевизиска емисија за „Еден на Еден“, која веќе девет години е дел од македоскиот етер. Сезонава емисијата беше домаќин на неколку екслузивни имиња меѓу кои и американскиот амбасадор Џес Бејли, министерот за надворешни работи Никола Димитров, Кирил Поп Христов- Кили, Сашко Коцев и многу други.

Наградата за забавно-сатирична емисија во името на „Фчерашни новости“ ја прими ѕвездата на третата сезона, Бојан Арсовски, попознат како „Двојникот на Груевски“. Екипата во полн состав се појави на сцената во „Борис Трајковски“, а го изведоа и нивниот последен хит „Киснам во архив“.

Пародичните вести се дело на Бранко Огњановски, а емисијата веќе две години е вистински телевизиски хит. Ова е второ признание за најдобра телевизиска забавно сатирична емисија за „Фчерашни новости“.


Можеби ќе ве интересира

ДОСТАВА НА ПЕЛИСТЕРКА ПРОИЗВОДИ НА ДОМАШНА АДРЕСА

ДОСТАВА НА ПЕЛИСТЕРКА ПРОИЗВОДИ НА ДОМАШНА АДРЕСА

ФИТР КРЕАТОН – избрани дигитални алатки за справување со последиците од Ковид – 19

ФИТР КРЕАТОН – избрани дигитални алатки за справување со последиците од Ковид – 19

„Кроациа Осигурување - Живот“: Детско штедно осигурување

„Кроациа Осигурување - Живот“: Детско штедно осигурување

АПЕЛ НА НЛБ БАНКА: Да се почитуваат превентивните мерки

АПЕЛ НА НЛБ БАНКА: Да се почитуваат превентивните мерки

Дел од Тафталиџе без вода

Дел од Тафталиџе без вода

Времена измена на работното време на Триглав осигурување

Времена измена на работното време на Триглав осигурување

Без вода сервисна зона Југ

Без вода сервисна зона Југ

Донации од училиштето „Нова“ и фабриката „Жито Пром“

Донации од училиштето „Нова“ и фабриката „Жито Пром“

Ассеко СЕЕ со донација за македонската влада за справување со кризата

Ассеко СЕЕ со донација за македонската влада за справување со кризата