21 Јули, 2019
0.0261

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев ги избра новите министри-еден од нив е и тој!

Објавено во: Македонија 23 Јуни, 2019

Таканречената „метла“ конечно се случи. Премиерот ги соопшти имињата на министрите кои ќе ја напуштат функцијата.

Она што ја натера јавноста на коментари е одлуката самиот премиер да го води министерството за финансии.

На местото на доскорешниот минстер Тевдовски ќе биде токму Зоран Заев.

Кои се новите министри може да прочитате овде.


*А кој ќе раководи со министерството за локална самоуправа читајте тука.


*Министерот кој не го интересираа граѓаните доби прекоманда: Дураки ќе биде Министер за политички систем


Можеби ќе ве интересира

Кобна сообраќајна незгода на патот Струмица- Радовиш: Има и починат

Кобна сообраќајна незгода на патот Струмица- Радовиш: Има и починат

Спасовски:МВР нема обврска да знае каде е Јанева, без налог од суд или обвинител

Спасовски:МВР нема обврска да знае каде е Јанева, без налог од суд или обвинител

МИЦКОСКИ: Заев практично го прифати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, да нема СЈО, да се формира ново обвинителство

МИЦКОСКИ: Заев практично го прифати предлогот на ВМРО-ДПМНЕ, да нема СЈО, да се формира ново обвинителство

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Маж починал од струен удар

ТРАГЕДИЈА ВО СКОПЈЕ: Маж починал од струен удар

(ОБНОВЕНО) Запленет е глисер на второсомничен во „Рекет“

(ОБНОВЕНО) Запленет е глисер на второсомничен во „Рекет“

ВИКЕНД БРИФ: Запленети луксузни возила - Пендаровски не остварил средба со Мицкоски

ВИКЕНД БРИФ: Запленети луксузни возила - Пендаровски не остварил средба со Мицкоски

Во скопските општини, како Аеродром, со години постои приватен дисперзиран систем за лечење на наркозависници

Во скопските општини, како Аеродром, со години постои приватен дисперзиран систем за лечење на наркозависници

Пендаровски не остварил средба со Мицкоски

Пендаровски не остварил средба со Мицкоски

ПЕНДАРОВСКИ: Очекуваме на седумдесет годишнината на Алијансата земјава да стане 30 земја членка на НАТО

ПЕНДАРОВСКИ: Очекуваме на седумдесет годишнината на Алијансата земјава да стане 30 земја членка на НАТО