22 Мај, 2018
0.3215
    ALK 8079.77    -0.23%     GRNT 725.79    -2.33%     KMB 4342.88    -0.71%     MPT 30833.43    2.72%     OHB 6450    -0.75%     PKB 12500    0.01%     RMDEN16 95.5    0%     RZLV 45    2.27%     RZUS 130    4.15%     STB 1013.24    -0.91%     STBP 1108.01    0.47%     STIL 132.23    -0.56%     TKVS 3990    3.22%     TNB 13500.82    -1.58%     TPLF 1606.85    2.09%     TTK 857.29    -0.32%     UNI 2420    0%     ZILU 245    2.94%

(ФОТО) Груевски на протест-дојде да ги брани сопартијците

Објавено во: Македонија, Галерија 28 Ноември, 2017

Лидерот на опозицијата Никола Груевски по завршувањето на прес конференцијата веднаш се упати пред суд каде што неговите симпатизери и сопартијци се на протест поради денешното приведување на инволвирани во случајот со насилните инциденти од 27 април.

ФОТО: ФАКТОРТогаш во Собранието толпа народ упадна и нападна пратеници меѓу кои беше и премиерот Зоран Заев. 

Тогаш вратите од Собранието на масата народ им ги отворија Крсто Муковски и Јохан Тарчуловски.


Муковски е меѓу денешните притворени пратеници, а Тарчуловски засега не и е достапен на полицијата.


Груевски на прес конференцијата побара итно ослободување на приведените и запирање на политичкиот прогон на неистомилениците.


Можеби ќе ве интересира

ДАЛИ Е ОВА ЕФЕКТИВНО “ПРЕКРОЈУВАЊЕ“: Дескоска министерка за правда, а министер за образование најверојатно Арбер Адеми?

ДАЛИ Е ОВА ЕФЕКТИВНО “ПРЕКРОЈУВАЊЕ“: Дескоска министерка за правда, а министер за образование најверојатно Арбер Адеми?

МОНСТРУОЗНО: 67 годишен Кичевчанец, се обидел да силува 6 годишно девојче

МОНСТРУОЗНО: 67 годишен Кичевчанец, се обидел да силува 6 годишно девојче

Млада гостиварчанка се обиде да се отруе

Млада гостиварчанка се обиде да се отруе

Темите на телевизиите „како јајце на јајце“

Темите на телевизиите „како јајце на јајце“

Невреме ќе ја зафати Македонија

Невреме ќе ја зафати Македонија

На Димо Хаџи Димов е нормализирано водоснабдувањето

На Димо Хаџи Димов е нормализирано водоснабдувањето

Левица освен за Заев бара гонење на уште едно лице за загрозување не независноста

Левица освен за Заев бара гонење на уште едно лице за загрозување не независноста

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедна пресуда е донесена под политички притисок за Заев

ВМРО-ДПМНЕ: Неправедна пресуда е донесена под политички притисок за Заев

Регионални културни организации бараат од Заев да не го дава Алаѓозовски

Регионални културни организации бараат од Заев да не го дава Алаѓозовски