13 Ноември, 2018
0.2727
    ALK 8291.04    -0.21%     BESK 9682    0%     CEVI 1000    0%     GRNT 850    0%     KJUBI 1550    0%     KMB 5393.35    -0.32%     OHB 6727.78    0.6%     OKTA 5000    -2.21%     SBT 2529.55    -6.31%     STB 1288.66    1.68%     STBP 1250    0.62%     TETE 2416.06    1.86%     TKVS 5626    -3%     TNB 14790    -0.01%     TTK 1300    -0.83%

(ФОТО) Ова се најзгодните политичарки во светот, од кои застанува здивот

Објавено во: Свет 13 Септември, 2018

Политичарки ширум светот се наоѓаат под лупа на јавноста, не само поради своите дела, туку и поради изгледот. Некои од нив навистина изгледаат како да се од модна писта , а ние ви ги претставуваме најубавите.


Никол Минети, Италија

Поранешната забна асистентка стана политичарка после запознавањето со Силвио Берлускони.

Беше во центарот на вниманието во текот на аферата околу неговите бунга-банга забави. Осудена е на 3 години условна казна поради финансиски малверзации.


Алина Кабајева , Русија

Поранешната руска олимписка шампионка во гимнастика по завршувањето на кариерата станала член на партијата на Путин, Единствена Русија.


Веќе со години кружат гласини дека тие двајца се во врска.


Марија Роса Карфанија, Италија

Некогашниот топлес модел и танчерка денес е министерка за еднаквост.


Берлускони при една прилика рече дека „со задоволство би ја оженил“, но набрзо во јавноста се проширија нивните „жешки разговори“. Прекарот и е Убавата Мара.


Сертида Гагеа, Либан

Најпопуларната политичарка во Либан е членка на парламентот веќе  12 години.


Со политика почнала да се занимава бидејќи мажот и е затворен.

Орил Леви, Израел

Таа важи за најубавата политичарка во Израел.


Била топ модел, а служела и во авијацијата на израелската војска.

Јури Фуџикава, Јапонија

Оваа Јапонка, членка на Конзервативната партија, ја опишаа како „преубава за да се занимава со политика“.

Позната е по аферата со оженет политичар од спротивната партија, а се шушкало дека снимала и „меки“ порно филмови.


Можеби ќе ве интересира

(ВИДЕО) ДО КРАЈОТ НА ВЕКОТ ГИ ЧЕКА КАТАСТРОФА: Дали Македонија е меѓу овие земји?

(ВИДЕО) ДО КРАЈОТ НА ВЕКОТ ГИ ЧЕКА КАТАСТРОФА: Дали Македонија е меѓу овие земји?

(ВИДЕО) Песок затрупа село, куќите не се гледаат

(ВИДЕО) Песок затрупа село, куќите не се гледаат

Мајка ја чувала својата двегодишна ќерка во багажник и подрум

Мајка ја чувала својата двегодишна ќерка во багажник и подрум

ШОПИНГ ЛУДИЛО: Алибаба оствари рекордна продажба и направи милијарди за секунди

ШОПИНГ ЛУДИЛО: Алибаба оствари рекордна продажба и направи милијарди за секунди

ОД РАСКОШНИ ВИЛИ ДО ПЕПЕЛ: Кои познати ѕвезди ги изгубија домовите во пожарот во Калифорнија

ОД РАСКОШНИ ВИЛИ ДО ПЕПЕЛ: Кои познати ѕвезди ги изгубија домовите во пожарот во Калифорнија

KAKO E MOЖНО: Оваа куќа чини над 450.000 долари

KAKO E MOЖНО: Оваа куќа чини над 450.000 долари

(ВИДЕО) ЈОРДАН СЕ БОРИ СО ПОПЛАВИ: Се трага по исчезнати туристи

(ВИДЕО) ЈОРДАН СЕ БОРИ СО ПОПЛАВИ: Се трага по исчезнати туристи

Oваа земја ќе биде број 1 дестинација и ќе ја надмине Франција

Oваа земја ќе биде број 1 дестинација и ќе ја надмине Франција

Трамп ги измеша Балтикот и Балканот, ги обвини Латвија, Естонија и Летонија за војните во Југославија

Трамп ги измеша Балтикот и Балканот, ги обвини Латвија, Естонија и Летонија за војните во Југославија