20 Август, 2018
0.2661
    FERS 58000    -2.52%     OKTA 4211    -0.1%     SBT 2000    0%     STB 1035    0.34%     STIL 135    2.88%     TEL 277    -0.14%     TNB 14100    -0.21%     TPLF 1216    -0.33%     UNI 2360    -1.67%

(ФОТОГАЛЕРИЈА) АРМ ја покажуваше борбената готовност за прием во НАТО пред Скапароти

Објавено во: Македонија, Галерија 09 Август, 2018

Фото: Фактор

АРМ во касарната „Илинден“ во Скопје изведе показна вежба пред генералот Куртис Скапароти, највисокиот офицер на САД на европско тло.

Македонските професионални војници ја покажуваа својата борбена готовност за приемот во НАТО, паралелно со пристапните преговори по добиената покана минатиот месец.

Скапароти се сретна со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, а потоа ќе се види и со премиерот Зоран Заев.


Можеби ќе ве интересира

„Бомби“ и денес ќе одекнуваат во Кривичен суд

„Бомби“ и денес ќе одекнуваат во Кривичен суд

Каква временска прогноза ни носи првиот работен ден

Каква временска прогноза ни носи првиот работен ден

КРИЗА ЈА „ТРЕСЕ“ ТУРЦИЈА: Дали тоа ги загрижува македонските туристи кои ја одбрале оваа дестинација?

КРИЗА ЈА „ТРЕСЕ“ ТУРЦИЈА: Дали тоа ги загрижува македонските туристи кои ја одбрале оваа дестинација?

Пратениците денес се враќаат на работа

Пратениците денес се враќаат на работа

ГУЖВА НА ТАБАНОВЦЕ: Еве колку се чека за влез во Македонија

ГУЖВА НА ТАБАНОВЦЕ: Еве колку се чека за влез во Македонија

„Не низ Водно“: Битката за Водно не е изгубена

„Не низ Водно“: Битката за Водно не е изгубена

КОБНА НЕСРЕЌА: Излетал од патот, удрил во бетонска ограда и починал на лице место

КОБНА НЕСРЕЌА: Излетал од патот, удрил во бетонска ограда и починал на лице место

Камион прегази жена во Прилеп

Камион прегази жена во Прилеп

ДУИ ја повика дијаспората да излезе на референдум

ДУИ ја повика дијаспората да излезе на референдум