20 Февруари, 2019
0.6486
    ALK 8426.71    0.33%     CEVI 900    0%     GRNT 820.24    0.05%     KMB 5540.25    0.52%     MPT 51523.09    0.29%     MTUR 5100    -0.21%     OHB 6800.4    1.21%     REPL 75000    0%     RMDEN16 98.11    -0.09%     RZUS 108    2.86%     SBT 2618.86    8.55%     STB 1254.88    0.18%     TEL 315    0.16%     TNB 15500    0.03%     TTK 1379.91    -0.01%     UNI 2285.84    2.07%

Функционер на ДУИ има објаснување зошто токму сега Бујар Османи е „оцрнет“ од СЈО

Објавено во: Македонија 12 Октомври, 2018

Ваљон Бела, кадарот на ДУИ како економски директор на Клиниката за гинекологија, изрази конспиративен став дека Бујар Османи, актуелниот вицепремиер и преговарач со ЕУ, сериозно ја загрузува претседателската партиска функција на Али Ахмети и токму затоа СЈО сега го одбрала момемтот да спроведе истрага под случајот „Пациент“

„Додека обвинетите на ВМРО од СЈО ги фаќаше паника, некогаш бегаа од земјата, а некогаш добиваа инфаркт, Бујар Османи одговара позитивно на „парадоксалното” барање на СЈО.
Велам парадоксално бидејќи оваа институција, Специјалното јавно обвинителство, беше институцијата која издаде документ (на почетокот на оваа Влада) дека сегашните министри не се дел од нивните истраги. За ова прашање, јас гледам поинаку. Некој се исплаши дека Бујар станува претседател на ДУИ…
Главата горе Бујар. Ние сме со тебе и вашето семејство на секој чекор и во секое време.
Запомнете дека тешкотиите нѐ прават посилни и посилни и поподготвени“, напиша Бела.

Засега мислењата, според коментарите под неговиот пост, се поделени. Некои напишаа дека со овој статус Бела му прави услуга на Османи затоа што овој му помогнал да стане директор.
Можеби ќе ве интересира

Кирацовски: Дедото ме послуша, нема повеќе да работи таму

Кирацовски: Дедото ме послуша, нема повеќе да работи таму

Утре само условни казни за Кочан и Авировиќ?

Утре само условни казни за Кочан и Авировиќ?

Џафери кажа фала за поддршката од Бугарија за НАТО, Борисов задоволен

Џафери кажа фала за поддршката од Бугарија за НАТО, Борисов задоволен

Драги Рашковски му се закани на администраторот на веб-страната на претседателот Иванов

Драги Рашковски му се закани на администраторот на веб-страната на претседателот Иванов

УТРИНСКИ ФОКУС: Летаат откази, ама и нови „партиски“ вработувања- вреди ли животот во Македонија?

УТРИНСКИ ФОКУС: Летаат откази, ама и нови „партиски“ вработувања- вреди ли животот во Македонија?

Захариева по ратификацијата: Ќе се гради инфраструктура, патишта за заеднички развој на двете држави

Захариева по ратификацијата: Ќе се гради инфраструктура, патишта за заеднички развој на двете држави

Во Бугарија едногласно ратификуван пристапниот Протокол на Македонија во НАТО

Во Бугарија едногласно ратификуван пристапниот Протокол на Македонија во НАТО

Започна собирањето потписи: Познато кои тројца кандидати ќе одат самостојно на претседателски избори

Започна собирањето потписи: Познато кои тројца кандидати ќе одат самостојно на претседателски избори

Уште две вработувања во АД ЕЛЕМ на блиски до владини функционери

Уште две вработувања во АД ЕЛЕМ на блиски до владини функционери