23 Октомври, 2018
0.3148
    ALK 8526.54    4.89%     BESK 10210    7.77%     CEVI 1050    5%     FERS 68126    10%     GRNT 882.5    6.37%     KJUBI 1551    6.23%     KMB 5567.22    7.07%     KVAS 15500    10.27%     MKSD 235    8.8%     MPOL 350    9.72%     MPT 50055.82    4.86%     MTUR 5200    7.95%     OHB 6778.6    3.49%     OKTA 5136.53    6.07%     PPIV 47553.12    5.67%     REPL 68000    2.36%     RZLV 70    8.53%     RZUS 130.29    8.58%     SBT 2534    9.99%     STB 1260.59    9.65%     STBP 1191.32    8.3%     STIL 147.83    9.5%     TEL 302    4.86%     TETE 2420    10%     TKVS 5661.18    5.82%     TNB 15271.57    3.89%     TPLF 907    9.95%     TTK 1290.1    9.9%     UNI 2437.07    5.96%     ZILU 256    9.87%     ZPKO 2828.24    -0.87%

Функционер на ДУИ има објаснување зошто токму сега Бујар Османи е „оцрнет“ од СЈО

Објавено во: Македонија 12 Октомври, 2018

Ваљон Бела, кадарот на ДУИ како економски директор на Клиниката за гинекологија, изрази конспиративен став дека Бујар Османи, актуелниот вицепремиер и преговарач со ЕУ, сериозно ја загрузува претседателската партиска функција на Али Ахмети и токму затоа СЈО сега го одбрала момемтот да спроведе истрага под случајот „Пациент“

„Додека обвинетите на ВМРО од СЈО ги фаќаше паника, некогаш бегаа од земјата, а некогаш добиваа инфаркт, Бујар Османи одговара позитивно на „парадоксалното” барање на СЈО.
Велам парадоксално бидејќи оваа институција, Специјалното јавно обвинителство, беше институцијата која издаде документ (на почетокот на оваа Влада) дека сегашните министри не се дел од нивните истраги. За ова прашање, јас гледам поинаку. Некој се исплаши дека Бујар станува претседател на ДУИ…
Главата горе Бујар. Ние сме со тебе и вашето семејство на секој чекор и во секое време.
Запомнете дека тешкотиите нѐ прават посилни и посилни и поподготвени“, напиша Бела.

Засега мислењата, според коментарите под неговиот пост, се поделени. Некои напишаа дека со овој статус Бела му прави услуга на Османи затоа што овој му помогнал да стане директор.
Можеби ќе ве интересира

Мицкоски од вечерашната прослава: За Македонија брат на брата кревал рака

Мицкоски од вечерашната прослава: За Македонија брат на брата кревал рака

Започна прославата на ВМРО-ДПМНЕ; Груевски не дојде

Започна прославата на ВМРО-ДПМНЕ; Груевски не дојде

Мицкоски со честитка за празникот во контекст на исклучувањата

Мицкоски со честитка за празникот во контекст на исклучувањата

Разрешениот Костадин Богданов: ВМРО-ДПМНЕ е далеку од демократска и европска партија

Разрешениот Костадин Богданов: ВМРО-ДПМНЕ е далеку од демократска и европска партија

Груевски ја прими пресудата

Груевски ја прими пресудата

И Рангелова се јави со коментар за исклучувањата и курсот по кој тера ВМРО-ДПМНЕ

И Рангелова се јави со коментар за исклучувањата и курсот по кој тера ВМРО-ДПМНЕ

Тодоров се јави: Ме исклучи анти-западно раководство

Тодоров се јави: Ме исклучи анти-западно раководство

Робертсон вели дека ваква шанса Македонија нема да има во следните 30 или 40 години

Робертсон вели дека ваква шанса Македонија нема да има во следните 30 или 40 години

Загадувањето на воздухот се врати - каде е највисоко?

Загадувањето на воздухот се врати - каде е највисоко?