23 Мај, 2019
0.0203

(ГАЛЕРИЈА) ДИК соопшти нови податоци за излезноста на референдумот

Објавено во: Македонија, Галерија 30 Септември, 2018

Од Државната изборна комисија на прес-конференција соопштија дека до 15 часот излегле нешто повеќе од 330.000 избирачи или  22.56%. 

Брвеница има 18.10% излезност, 25.30% Охрид, Василево 15.86%, Вевчани 22.52%, Велес 20.02%, Виница 15.67%, Гевгелија 27.19%, 21.87% Ѓорче Петров, Демир Капија 23.53%, Долнени 24.43%, Желино 19.98%, Карпош има 32.05%, 20.61% е излезноста во Кичево, 18.41% во Македонска Каменица, 30.42% во Липково. 

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

СЕКОЈ МЕСЕЦ ИСТА МАКА: Граѓанин не може да најде дефицитарен лек за епилепсија

СЕКОЈ МЕСЕЦ ИСТА МАКА: Граѓанин не може да најде дефицитарен лек за епилепсија

Лајм: Силна „шлаканица” од претседателот Стево Пендаровски за ДУИ

Лајм: Силна „шлаканица” од претседателот Стево Пендаровски за ДУИ

ФОКУС НА ДЕНОТ: Додека чекаме „метла“ или ветинг, познати советниците на Пендаровски

ФОКУС НА ДЕНОТ: Додека чекаме „метла“ или ветинг, познати советниците на Пендаровски

Ѓулистана Марковска за ветингот: Двете политички партии сакаат да купат време

Ѓулистана Марковска за ветингот: Двете политички партии сакаат да купат време

Дали Заев ќе може да разреши функционери на ДУИ?

Дали Заев ќе може да разреши функционери на ДУИ?

Блерим Река „го откачил“ Пендаровски

Блерим Река „го откачил“ Пендаровски

Носи „билдерско“ име: Кој е „најнепознатиот“ советник на Стево Пендаровски?

Носи „билдерско“ име: Кој е „најнепознатиот“ советник на Стево Пендаровски?

Денко Малески надворешен советник на Пендаровски, Гоце Карајанов доаѓа од Москва

Денко Малески надворешен советник на Пендаровски, Гоце Карајанов доаѓа од Москва

Кој е Еролд Муслиу, новиот директор на Агенцијата за разузнавање

Кој е Еролд Муслиу, новиот директор на Агенцијата за разузнавање