22 Октомври, 2018
0.2525

(ГАЛЕРИЈА) Димитров: Да се каже дека не се гласа е срамно

Објавено во: Македонија, Галерија 24 Септември, 2018

Министерот за надворешни работи Никола Димитров на прес-конференција рече дека претседателот не може да го брани Уставот кршејќи го. 

Тој зборуваше за Договорот со Грција, посочувајќи дека референдумот е најдемократски начин секој да си го своето мислење. 

„Да се каже дека не се гласа е срамно“-  рече Димитров. 

Aко големо мнозинство каже „да“, дури и да нема цензус, Договорот ќе се врати во Собрание. Вели должноста да се покаже патот е огромна. Димитров нагласува дека многу долго сме во чекалната и дека ова мора да се реши. Според него, сега го имаме клучот во свои раце. 

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Грчки медиум „вџашен“ од фејсбук-статус на Милошоски

Грчки медиум „вџашен“ од фејсбук-статус на Милошоски

Експрес: Милошоски се смирил со Мицкоски

Експрес: Милошоски се смирил со Мицкоски

Охрид на нозе, ајде и цела Македонија: На Сара и треба хумана помош

Охрид на нозе, ајде и цела Македонија: На Сара и треба хумана помош

Од Коњари им се заканувал по Фејсбук на пратеници, МВР го повикал во станица

Од Коњари им се заканувал по Фејсбук на пратеници, МВР го повикал во станица

Интерпол по грешка уапсил и лишил од слобода македонски државјанин

Интерпол по грешка уапсил и лишил од слобода македонски државјанин

Во петокот гласаа, денеска пратеници на ВМРО-ДПМНЕ на обвинителна клупа

Во петокот гласаа, денеска пратеници на ВМРО-ДПМНЕ на обвинителна клупа

Ќе успее ли Мицкоски да си ја задржи фотелјата?

Ќе успее ли Мицкоски да си ја задржи фотелјата?

Ја разнишаа ли пратениците фотелјата на Мицкоски?

Ја разнишаа ли пратениците фотелјата на Мицкоски?

„Македонската реформска агенда“ го донесе високиот функционер од САД - Палмер во Скопје

„Македонската реформска агенда“ го донесе високиот функционер од САД - Палмер во Скопје