25 Март, 2018
0.0700

ГАЛЕРИЈА - Громовци, гдомовци и тврдокорни меѓу главните на протестот на ВМРО-ДПМНЕ

Објавено во: Македонија, Галерија 28 Ноември, 2017

На протестот пред Кривичен суд денеска се појавија повеќе политичари, членови на ВМРО-ДПМНЕ и симпатизери. Повеќето од нив се членови на различните неформални и формални здруженија, коалициони партнери и движења кои најжестоко го поддржуваа досега Никола Груевски и неговите политики.

На демонстрантите им се приклучија екс премиерот, Никола Груевски, поранешниот градоначалник на Скопје, Коце Трајановски, поранешниот градоначалник на Карпош, Стевче Јакимовски, поранешниот министер Спиро Ристовски и Оливер Андонов,  актерот Тони Михајловски, пратеникот Панчо Минов и други. Од ВМРО-ДПМНЕ тврдат дека денешните апсења се политички прогон. 

ФОТО ФАКТОРМожеби ќе ве интересира

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава