22 Април, 2019
0.0281

(ГАЛЕРИЈА) Гневните граѓани протестираа пред Мајчин дом

Објавено во: Македонија, Галерија 09 Октомври, 2018

Жители од населбата Аеродром го блокираа сообраќајот на булеварот Јане Сандански во знак на револт затоа што продолжиле градежните работи на објектот кај Мајчин дом.

Граѓаните бесни на Марин, се обидоа да ги турнат тарабите. 

Револтирани се затоа што градоначалникот Златко Марин во предизборието им ветувал дека доколку биде избран ќе го стопира овој проект, но жителите објаснуваат дека тоа не се случило и продолжило уништувањето на зеленилото. 

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

И Охриѓани ќе гласаат во втор круг за градоначалник

И Охриѓани ќе гласаат во втор круг за градоначалник

Колку треба да гласаат за успешни избори и што ако нема цензус?

Колку треба да гласаат за успешни избори и што ако нема цензус?

Јонуз: Во вториот круг ќе има комбинации кои ќе им го „загорчат животот“ на СДСМ и ДУИ

Јонуз: Во вториот круг ќе има комбинации кои ќе им го „загорчат животот“ на СДСМ и ДУИ

Типична пролетна временска прогноза: Сонце но и облаци за оваа работна недела

Типична пролетна временска прогноза: Сонце но и облаци за оваа работна недела

Зекири: Време е за пензионирање и одговорност

Зекири: Време е за пензионирање и одговорност

РЕЗУЛТАТИ: Кај кого отиде благата предност?

РЕЗУЛТАТИ: Кај кого отиде благата предност?

Груби: Давкова да не се надева на гласовите на Река

Груби: Давкова да не се надева на гласовите на Река

ФОТОГАЛЕРИЈА: Какво беше расположението кај таборот на Пендаровски

ФОТОГАЛЕРИЈА: Какво беше расположението кај таборот на Пендаровски

Заев прогласи победа за Пендаровски

Заев прогласи победа за Пендаровски