26 Март, 2019
0.0306

(ГАЛЕРИЈА) Груевски присутен на жешката седница во Собрание-надвор се протестира

Објавено во: Македонија, Галерија 15 Октомври, 2018

Екс премиерот е присутен на седницата во Собрание каде пред малку заврши образложението на премиерот Заев за предлогот кој го предлага Владата за уставните измени.

Груевски побара да дојде на седницата за уставни измени при што мораше да се одложи рочиштето за случајот „ТНТ“ кој се однесува зна кренатиот објект во воздух „Космос“ 

Образложувајќи го предлогот премиерот Зоран Заев кажа дека сега најголемата одговорност за иднината на земјата е во рацете на пратениците.Дури и повика да си простат за 27 април и да си подадат рака само за да државата оди напред.

И додека внатре во собрание е жешко од целата девата, надвор мала група граѓани протестира против промената на Уставот и на името на државата.Можеби ќе ве интересира

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев и Мицкоски се конфронтираа за Договорот од Преспа, СЈО, „крвавиот четврток“

ФОКУС НА ДЕНОТ: Заев и Мицкоски се конфронтираа за Договорот од Преспа, СЈО, „крвавиот четврток“

Мицкоски: Ние сме Македонци како во резерват

Мицкоски: Ние сме Македонци како во резерват

Заев побара Мицкоски да не ги коментира судските пресуди

Заев побара Мицкоски да не ги коментира судските пресуди

Дали Мицкоски ќе ги врати исклучените пратеници во редовите на ВМРО-ДПМНЕ?

Дали Мицкоски ќе ги врати исклучените пратеници во редовите на ВМРО-ДПМНЕ?

МАКЕДОНСКИТЕ УЧИЛИШТА СЕ ПРАЗНАТ: Децата се отпишуваат и со родителите заминуваат во странство

МАКЕДОНСКИТЕ УЧИЛИШТА СЕ ПРАЗНАТ: Децата се отпишуваат и со родителите заминуваат во странство

Заев бара Мицкоски да не го штити криминалот, тој тврди дека не е така

Заев бара Мицкоски да не го штити криминалот, тој тврди дека не е така

Mицкоски очекува витешка дебата со Заев

Mицкоски очекува витешка дебата со Заев

Македонец настрада во пожар во Италија

Македонец настрада во пожар во Италија

Дали Исламската верска заедница го повлекува ултиматумот?

Дали Исламската верска заедница го повлекува ултиматумот?