25 Март, 2018
0.0668

(ГАЛЕРИЈА) Колкава е излезноста на ниво на Македонија до 13 часот?

Објавено во: Македонија, Галерија 15 Октомври, 2017

Според податоците на Државната изборна комисија излезноста во Македонија до 13 часот е  27,11%. 

Во Скопје до 13 часот одзивот на гласачи е 29,17%. 

Според податоци на општинските изборни комисии, во Делчево до 13 часот гласале 33%, во Македонска Каменица 41.3%, Дебар 25%, Центар Жупа 20%, Куманово 23.07%, Гевгелија 35.9%, Дојран 33.2%, Валандово 30.05%. 

Во Велес излегле да гласаат 30.72%, а во Тетово 18.78%. Во Демир Капија гласале 47.53% до 13 часот. 

Гласачките места се отворени во 7, а ќе се затворат во 19 часот. 

ФОТО ФАКТОР


Можеби ќе ве интересира

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Со лажна диплома директорувал во кумановско училиште

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Тешка сообраќајка кај клучка „Стајковци“

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Жбогар: Законот за јазици не е европски приоритет

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

Костовски: Спикерот не може да потпише Указ наместо претседателот

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

МВР со одговор до НСП: Проблемите на полицијата се решаваат

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

НСП: До кога ќе трае хаосот во МВР?

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Пронајден мртов маж пред гостиварската болница

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Автомобил се забил во оградата на Собрание

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава

Екс шефица на кабинет на ДЗС доби кривична пријава